nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Pytanie od osoby początkującej w Seomatik

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 25-01-2011 13:48

Autor: usunięty
Witam

Do tej pory ilość linków systematycznie mnie rosła. Od 2 tygodni tylko spada, mimo że mam punkty na koncie.

Dziękuje za odpowiedź.

Norbert
Dodano: 25-01-2011 14:05

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
1) zbyt niski dzienny przyrost lokalizacji - w dniu dzisiejszym masz już wykonany 100% przyrost.

2) stosunek przyrostu do limitu linków u Ciebie wynosi 1,25% - bardzo mało i nie pozwala utrzymać realnego przyrostu, patrz pkt 3.

3) google wyindeksowało podstrony na których miałeś wcześniej przydzielone linki a więc system je wycofał.
Dodano: 25-01-2011 14:10

Autor: usunięty
Rozumiem że mam zwiększyć limit przyrostu linków. Przepraszam, ale ktoś mnie polecił seomatika i specjalnie nie czytałem regulaminu.

Norbert
Dodano: 25-01-2011 14:18

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Nie masz za co przepraszać - jako Administracja widzimy więcej, dlatego możemy odpowiedzieć konkretnie widząc dany przypadek.

W Twoim konkretnym przypadku masz duże pole manewru a zwiększenie przyrostu w pełni rozwiąże sytuacje która wynika z pkt 3.

Obecnie ten stosunek (pkt 2) ustawiłeś na 3%, więc w długim terminie zauważysz znacząca różnicę.
Dodano: 26-01-2011 14:41

Autor: usunięty
Możesz wyjaśnić co znaczy "zbyt niski dzienny limit przyrostu lokalizacji".
Też mi linki poleciały ostatnio ale to zapewne przez wyindexowanie stron ....

Jest gdzieś jakiś help jak co ustawić w danej sytuacji??

--
Pozdrawiam
Paweł
Dodano: 26-01-2011 16:30

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witaj,

Najlepiej brać pod uwagę pkt 2 ze względu na fakt iż inne znaczenie ma przyrost dzienny ustawiony na 10 gdy liczba zdobytych lokalizacji wynosi 100, a inne znaczenie będzie miał tak ustawiony przyrost gdy lokalizacji będziemy mieli powiedzmy 3000.

W pierwszym przypadku z góry możemy założyć że nawet utrata wcześniej zdobytych lokalizacji z powodu wyindeksowania podstron na których się one znajdowały, zostanie spokojnie pokryta przez bieżący przyrost.

W drugim przypadku gdy liczba zdobytych lokalizacji w stosunku do ustawionego dziennego przyrostu jest bardzo duża, może się okazać że szybkość utraty "starych" linków będzie wyższa a niżeli ustawiony przyrost nowych.

Dlatego w celu zachowania realnego przyrostu linków w długim terminie przy dużej liczbie zdobytych już lokalizacji należy zachować odpowiednie proporcje przyrostu w stosunku do pożądanej liczby lokalizacji.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1