nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Multilink + delikatne rozbudowanie

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 26-09-2009 14:06

Autor: usunięty
Czy opcje multilinku bedzie dodana?
Tzn chcialbym np miec mozliwosc dodawania
słowo kluczowe1
słowo kluczowe2
słowo kluczowe3
słowo kluczowe4
itp
z opcja dodaj taki link
co x dni
w ilosci miedzy x a y
czyli system bedzie losowo dodawal linki w losowej ilosci w losowe dni - zawsze ciut naturalniej bedzie to wygladalo?
Dodano: 26-09-2009 23:29

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
W przyszłym miesiącu mamy w planie rozbudowanie formularza dodawania linku - rozważymy też Twoją propozycję.
Dodano: 01-10-2009 12:45

Autor: rain
Zarejestrowany: 24-09-2009
Postów: 12
Jestem za. Wprowadzenie multilinka takiego jakiego znamy z GL byłoby świetną sprawą, z tymi opcjami + naturalnie określeniem po ilu dodanych linkach zmiana.
Dodano: 07-10-2009 17:28

Autor: usunięty
podpisuje się pod "Chcę multilinka"
Dodano: 12-10-2009 17:10

Autor: usunięty
widze ze juz jest multilink ale cos dla mnie nie jest jasne:

*Losowy przyrost - tu rozumiem ze wpisuje ile sie za kazdym razem dodaje linkow?
w takim razie co wpisuje sie w *Przyrost linków?

ponadto jak edytuje multilinki to nie ma pola Losowy przyrost?
Dodano: 12-10-2009 21:04

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Słusznie zwróciłeś uwagę na dotychczasowy brak możliwości edycji pola "Losowy przyrost".

Natomiast jeśli chodzi o pytanie odnośnie jego zastosowania to może wyjaśnie to na przykładzie ustawień:

Zmień link po "x" pobraniach: 10
Losowy przyrost: 2-5

Otóż po przydzieleniu pierwszych 10 linków, kolejne konkretne linki będą przydzielane w ilościach losowych z zakresu 2-5.
Dodano: 13-10-2009 23:22

Autor: usunięty
ugh chyba sie nie zrozumieliśmy - oprocz tych dwoch pol jest jeszcze jedno:
Przyrost linków
i nie wiem do czego sluzy bo ma gwiazdke i jest wymagalne... ale co mam tam wpisywac jesli juz przeciez w polu "losowy przyrost" napisalem ile ma byc dodan?

ponadto w moim multilinku : id/29689/ bylo tylko jedno dodanie:
12-10-2009 17:06 a jest 13ty.. (pkty mam)

co ciekawsze w widoku:
manager/links/ przy multilinku mam 0 dodan...
Dodano: 14-10-2009 13:19

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Przyrost linków z gwiazdką to wartość maksymalnego przyrostu linków w określonym czasie np. 10 co 3 dni.

Losowy przyrost tyczy się zmiany rodzaju linku (z dodanych anchorów i urli w ML) i działa na takiej zasadzie jak we wcześniejszym poście to opisałem.

Aby w przyszłości było bardziej jasne zastąpiliśmy właśnie nazwę "Losowy przyrost" na "Losowa zmiana"

Sprawdź dostępność wolnych miejsc dla kategorii Turystyka, Sport, Zdrowie - dostępność jest zbyt niska aby przydzielić tam link.
Dodano: 14-10-2009 14:16

Autor: marcinox
Zarejestrowany: 14-09-2009
Postów: 17
ja rozumowałem tak:
mam przyrost np 5; maksymalna ilość 10 - czyli każdy z linków zawarty w multilinku otrzyma 5 linków dziennie, po osiągnięciu 10 koniec dodawania.

Czy może jest tak, że te ilości odnosza sie do całego multilinka - całej grupy linków, czyli w powyższym przykładzie wciągu 1 dnia 5 adresów z multilinka dostałoby swój link w nastepnym dniu kolejne 5 i koniec, bo cały maksymalny przyrost wyniósł 10.

Jak to działa? Lekko to pokręcone...
Dodano: 14-10-2009 15:03

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Max linków - maksymalna ilość linków w ML niezależnie od ilości kombinacji linków w ML

Przyrost linków - przyrost linków w określonym czasie (codziennie, co 2 dni, co 3 dni, co tydzień, co 2 tygodnie)

Zmień link po "x" pobraniach - ilość, po której zmienia się się np. anchor lub url w ML.

Przykład:
Max linków: 100
Przyrost linków: 10 codziennie
Zmień link po "x" pobraniach: 5

Każdego dnia, przez 10 dni, będzie przybywać po 10 linków w dwóch kombinacjach (Przyrost linków:10 codziennie/Zmień link po "x" pobraniach:5)
Dodano: 14-10-2009 21:04

Autor: usunięty
strasznie zagmatwane... ale ja to tak rozumiem:

Zmień link po "x" pobraniach - chyba jasne - chodzi o zmiane urla a nie słowa kluczowego.
Losowa zmiana - określa po ile jest dodan w okreslonym czasie konkretnego slowa - powinno to byc Losowa zmiana słowa kluczowego - zeby bylo czytelniej o co chodzi?
Max linków - ile linków wogole powinno byc w multilinku?
Przyrost linków - stala liczba dodac co x dni / codziennie lub rzadziej. Fajnie jesli bylo by to tez losowa liczba od 0-x.. moznaby dodac Przyrost linków w grupie/multilinku
Dodano: 14-10-2009 21:06

Autor: usunięty
ah i jak mam sprawdzac dostępność wolnych miejsc dla kategorii Turystyka, Sport, Zdrowie - chyba jestem slepy ale tego nie widze..? Nie jestem fanem dodawanie poza swoja kategoria ze wzgledu, z tego co widze, na nikla skutecznosc.
Dodano: 14-10-2009 21:32

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Prawie identycznie jak w GotLink.pl więc chyba aż tak źle nie jest.

"Zmień link po "x" pobraniach - chyba jasne - chodzi o zmiane urla a nie słowa kluczowego."

No to zależy kto jaki ML sobie zbudował - jeśli masz 1 anchor a reszta urli to tak jak napisałeś, chodzi o zmianę url'a. Jeśli ktoś dodał 1 url a reszta anchorów to chodzi o zmianę anchora. A jeśli ktoś dodał wiele anchorów i wiele urli to wtedy zgodnie z wybraną kolejnością zmiany przy tworzeniu ML


"Losowa zmiana - określa po ile jest dodan w okreslonym czasie konkretnego slowa"

Tak, lub urla.

"powinno to byc Losowa zmiana słowa kluczowego - zeby bylo czytelniej o co chodzi?"

Nie może być tak nazwane bo to może być zmiana anchora lub urla zależna od tego co wyżej opisałem.


"Max linków - ile linków wogole powinno byc w multilinku?"

Tak.

"Przyrost linków - stala liczba dodac co x dni / codziennie lub rzadziej."

Tak.

"i jak mam sprawdzac dostępność wolnych miejsc dla kategorii Turystyka, Sport, Zdrowie - chyba jestem slepy ale tego nie widze..?"

http://www.seomatik.pl/stat/ - kolumna "Dostępność"
Dodano: 15-03-2010 15:12

Autor: usunięty
Witam

Coś za bardzo nie kumam, starość nie radość :(

powiedzmy że mam 10 anchorów i 50 linków

jak najprościej ustawić żeby system przydzielał codziennie po 1 linku na każdy link i anchor, razem 500 przydzieleń, i co się dzieje gdy co kilka dni dodaje nowe linki ?

Pozdrawiam
Dodano: 15-03-2010 20:28

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
50 linków to znaczy że masz na myśli 50 urli? - i wtedy jeśli do tych urli masz 10 anchorów to wtedy możesz otrzymać 500 kombinacji linków (o ile nie wybrałeś wiązań stałych).

W ciągu doby możliwe jest pozyskanie do 100 lokalizacji dla jednego linku/multilinku. W przypadku tak jak Twoim musiałbyś utworzyć 5 ML w celu uzyskania przyrostu w ciągu doby na poziomie 500 lokalizacji.

W celu uzyskania na każdy link po 1 lokalizacji najlepiej będzie ustawić opcje "Zmień link po "x" pobraniach" na 1 (bo tyle chcesz w ciagu doby pozyskać dla danego linku lokalizacji) oraz "Przyrost linków" na 100 bo taki jest możliwy dzienny limit przyrostu lokalizacji dla linku/ml.

Jeśli dodasz kolejne anchory i urle do ML, utworzą one kolejne kombinacje linków - a im będzie ich więcej, tym mniej będzie danej kombinacji linku na lokalizacjach w ML w określonym czasie... - dlatego jeśli zależy Ci aby każda z kombinacji otrzymywała każdego dnia nową lokalizację, nie powinieneś przekraczać 100 kombinacji w jednym ML.
Dodano: 03-04-2013 20:50

Autor: gms
Zarejestrowany: 08-09-2010
Postów: 1
WItam mam dziś error podczas próby dodania multilinka, próbowałem z 20 razy i nic;)
Dodano: 04-04-2013 00:15

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jeszcze raz proszę spróbować :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1