nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Brak przyrostu linków

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 22-03-2011 11:16

Autor: usunięty
Jest problem z pozyskiwaniem linków w systemie, a dokładnie:

Link ID 782157: ustawione ponad 2 miesiące temu, przyrost 10 dziennie (TG) - jest 3... (skuteczność ok. 0,5%)

Link ID 782969: również ponad 2 miesiące, przyrost 20 dziennie - jest 233 (powinno być 1200 - skuteczność ok. 19%)

Co jest tego przyczyną? W tym czasie w systemie przybyło ponad 40tyś. domen... W kategorii która mnie interesuje cały czas są wolne lokalizacje według statystyk, niekiedy nawet kilkaset tyś. w tym czasie (ponad 60 dni). Albo system nie działa prawidłowo albo generuje masę pustych punktów których nie idzie później wykorzystać
Dodano: 22-03-2011 13:25

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
A zastanowiłeś się logicznie zanim za insynuowałeś coś co świadczy o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat działania systemu?

Lokalizacji TG w 99,999999% nie ma wolnych - gdy się jednak pojawiają to zwykle jedna na kilka minut po czym następuje natychmiastowe jej zajęcie - system rozdziela lokalizacje począwszy od strony głównej co powoduje że nigdy takich lokalizacji wolnych nie ma.

Kiedy powstają wolne lokalizacji TG?
1) podczas dodawania nowych serwisów do systemu - lokalizacji TG jest tylko kilka a linków oczekujących tysiące;
2) gdy dotychczasowa lokalizacja TG zostanie zwolniona - mało prawdopodobna sytuacja.

Kiedy stosować przyrost TG?
Praktycznym rozwiązaniem jest użycie opcji dopiero w momencie osiągnięcia zaplanowanej liczby lokalizacji dla danego linku (zastępowanie podstron stronami głównymi). Niestety nie zmieni to faktu że liczba lokalizacji TG w systemie to tylko ok 1% a ktoś kto je zdobył nie będzie z nich rezygnował.

P.S.
Wybrałeś turystykę w której deficyt jest również z lokalizacjami na podstronach a co dopiero z miejscami na stronach głównych - jeśli zależy Ci na TG to chociaż rozważ opcje linkowania w innych kategoriach.
Dodano: 22-03-2011 14:47

Autor: usunięty
w sumie jak poprzednik też mam pytanie jeśli chodzi o przyrost linków
a dokładniej na moich stronach (przyrost linków czyli przyrost punktów w seomatiku na moim koncie)

zauważyłem że system bardzo powoli przydziela linki na moich stronach,
moje pytanie brzmiałoby tak:
jak długo od momentu "zaindeksowania" strony w seomatiku powinno trwać przydzielenie maksymalnej ilości linków/punktów na stronie dodanej do seomatika?
próbuje jakąś regułę znaleźć ale wszystko bierze w łeb ;)
Dodano: 22-03-2011 16:16

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
W zależności od tego czy już posiadamy zaplecze czy dopiero będziemy je tworzyć, warto w tym drugim przypadku zapoznać się ze statystykami systemu tj. poziomem dostępności. Im w danej kategorii tematycznej niższa dostępność tym szybkość zapełnienia serwisu linkami wyższa.

Kolejny etap to dodanie domeny do systemu - pierwsze 48h to czas lokalizowania podstron serwisu - im strona lepsza pod względem BL lub popularniejsza pod względem realnego ruchu na niej tym lokalizowanie podstron następuje szybciej. Nawet minimalnie wartościowa strona pozwala zebrać urle w ciągu pierwszych 3 dni.

I w ostatnim etapie system przechodzi do przydzielania linków - wartościowa strona jest zapełniana już w pierwszym tygodniu. W przypadku pozostałych może trwać dłużej ze względu na wycofywanie zdobytych linków przez użytkowników, stosowanie masek itp.

Reasumując wartościowe strony w kategoriach na które jest największe zapotrzebowanie zapełniane są w ciągu kilku dni od ich aktywacji w systemie.

P.S.
W długoterminowym okresie liczba zlokalizowanych podstron jest zależna od liczby zaindeksowanych podstron w Google dla danej domeny.
Dodano: 06-04-2011 17:26

Autor: usunięty
SMA, po przeczytaniu twojego/waszego posta dziś na PiO widać iż jakieś problemy dostrzegasz. Mnie zastanawia jednak ten permamentny brak miejsc w obliczu tego co pokazują statystyki - tam ciągle jest przynajmniej kilkanaście tysięcy wolnych lokalizacji?...

Wrócę do tematu z jeszcze trochę innym pytaniem. Dwa dni temu spotkało mnie to niebywałe szczęście i dostałem kolejnego (to już razem 4) linka z TG o którym mowa w pierwszym poście, nie będę podawał tutaj adresu - myślę że znajdziesz bez problemu. Kosz linka - 400pkt? Strona ma site 159 na tą chwilę, BL = 0. Jeśli jest nowa w systemie to rozumiem iż za 50 dni ta liczba zmniejszy się o 70%, gdy liczba BL nie wzrośnie?
Dodano: 06-04-2011 21:38

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jaki problem masz na myśli? Wolnych lokalizacji na ten moment jest 16 954 369 sztuk, z czego 14 623 w kategorii turystyka na 2217 serwisów z których 20% są to serwisy dodane w ciągu ostatnich 5 dni i trwa na nich lokalizowanie podstron. W przypadku gdy wskazana strona nie osiągnie wymaganego poziomu BL to maksymalna przewidziana regulaminem redukcja punktacji dla niej może wynieść 90% co ma skutkować podjęciem działań przez właściciela strony zmierzających w kierunku zadbania o stronę bądź do stwierdzenia że dodawanie tego typu jakości serwisów do systemu mija się z celem. Koszt linku zależny jest od pagerank/stronagłówna/podstrona/liczbąlinkówsystemowych - nigdy nie było kosztu związanego z bl/site/subdomeną/liczbąlinkówwychodzących.
Dodano: 19-06-2011 21:23

Autor: usunięty
Wrócę do tego tematu jeszcze.

Przyznaję, nie rozumiem takich założeń. Mam prosty tok myślenia: suma punktów otrzymanych za stronę powinna być równa cenie linków jaką użytkownicy płacą ze emisję linków na tej stronie. Taki system jest logiczny i spójny. A tutaj wychodzi na to że strona może mieć 90% redukcję (zero bl, niski site) a link na niej nadal kosztuje tyle samo co na stronie spełniającej założenia.
Wychodzi na to że redukcja jest więc tak naprawdę przepadkiem punktów dla systemu - dlaczego nie oddać tych punktów użytkownikom? Skoro strona ma liczbę punktów zredukowaną o np 60% to link na niej powinien chyba kosztować 40% punktów.
Pomijam już w ogóle fakt że strona o której pisałem wcześniej dostała bana a link na niej nadal kosztuje mnie prawie 400pkt (site i bl = 0).

Poza tym trochę ciężko mi zrozumieć permamentny brak miejsc w systemie, ja wykorzystuję ok. 60% swoich punktów, podejrzewam iż niektórzy użytkownicy jeszcze mniej, a sprzedawcy cały czas oferują wolne miliony na sprzedaż. Może się mylę, ale nie wydaje mi się możliwe wykorzystanie wszystkich punktów przydzielonych przez system.a
I dla jasności - absolutnie nie jest moim zamiarem atakowanie Seomatika. Stosunek cena/efekty wypada nie najgorzej i jako użytkownikowi systemu zależy mi po prostu aby ze swoich punktów "wycisnąć ile się da" - czyli aby system był jak najskuteczniejszy.
Dodano: 19-06-2011 21:40

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
A więc tak,
- jeśli strona została wyindeksowana na której znajduje się link, to niezależnie od kosztu tego linku, oczekuje on na wycofanie i rozliczenie punktów;
- punkty z redukcji przekazywane są do bonusów więc jest tak jak piszesz że być powinno. Zauważ że strona bez szczególnie wyjątkowych parametrów potrafi otrzymać ponad 10000 punktów tylko za samą stronę główną - użytkownik który otrzymuje link na takiej strony nie płaci 2000pkt za link na stronie głównej tylko o wiele mniej. To jest dowód na to że punkty z redukcji wracają do użytkowników :);
- na forum znajdziesz również wypowiedzi osób które twierdzą że jest zbyt mało wolnych punktów w stosunku do zasobów systemowych - czyli punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i kategorii o której mówimy;
- masz rację że w tym momencie nie da się wykorzystać wszystkich punktów ale wynika to z dwóch powodów:
*sprzedawca od którego zakupiłeś punkty, dodał serwisy w kategorii innej a niżeli Ty chcesz wykorzystać - np. on dodał w blogach a Ty chcesz wykorzystać w turystyce.
*ciągłe podnoszenie kryteriów w stosunku do parametrów dodawanych serwisów powoduje że do czasu przeliczenia punktów istnieje nadwyżka punktów którą jest trudniej w pełni wykorzystać - lecz w momencie gdy osiągniemy punkty docelowy który zamierzyliśmy nastąpi zrównoważenie zasobów z liczbą dostępnych punktów.
- masz rację również z tą spójnością której nie ma w przypadku stron o niskich kryteriach - ale długo terminowo takich stron w systemie po prostu nie będzie gdyż nie opłaca się takich trzymać... i wtedy będzie dużo bardziej spójnie a niżeli jest to w trakcie obecnego podnoszenia kryteriów.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1