nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Zatrzymanie przydzielania linków w pewnej sytuacji.

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 26-04-2011 11:32

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Witam!

Tak zastanawiam się czy jest jakoś technicznie możliwe do wykonania, aby zrobić tak, że jak z konta traci się pkt. i jest np. poniżej 10k wolnych, a całość jaką się posiada to np. 5mln pkt., to żeby zatrzymać przydzielanie linków.

Teraz przez Święta (nie było czasu monitorować sytuacji ciągle - jak to mam w zwyczaju) dostałem z 5, jak nie więcej przelewów awaryjnych. Otóż nastąpiło cięcie dla domen za BL <200 i nie miałem pkt.
Z drugiej strony cały czas działało przydzielanie linków. Mam pozycjonowanych projektów ok 15, każdy pozycjonuję we wszystkich kategoriach (aby zdobyć linków z większej liczby IP). Teraz musiałem zatrzymywać linkowanie w powiedzmy 5 projektach, każdy jako 11 grup.

Wszystko po to aby nie nabijały się nowe przelewy awaryjne. Mógłbym to olać, ale jako dostawca nie sprzedam potem nic. A już mi spadła liczba przelewów do 5, a znów mam chyba z 15 wykorzystanych. Wiem że to moja wina, bo trzeba mieć zawsze zapas pkt., do tego sam nawaliłem tyle grup.

Ale tak myślę, czy może dałoby się zrobić, że jak ma się 1% wolnych pkt. (z całości jaką się posiada), to system przestaje robić linki.

Nie wiem czy to co piszę jest dobrym i pełnym rozwiązaniem.

Proszę o przemyślenie. Jak nie da się nic zrobić, to trudno - ja się dostosuję.

Pozdrawiam!
Dodano: 30-05-2011 13:33

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Dałoby radę coś w tym kierunku zdziałać?

Bo znów jest tak, że punktów mało mam na koncie, dobrze by było jakby linkowanie zatrzymało się. A żeby ręcznie to zatrzymać, tu musiałbym w przynajmniej 100 grupach masowo zatrzymywać.

Proszę pomyślcie. Jakby był taki checkbox "zatrzymaj linkowanie, gdy ilość punktów na Twoim koncie będzie mniejsza niż: i tu podawana z ręki ilość pkt."

Wpisałbym wtedy np. 100k i już od tego momentu nie musiałbym martwić się o dodatkowe zjadanie pkt. przez przydzielane linki.

Pozycjonuję sporo projektów i do tego wynajmuję punkty klientom. To bardzo by się przydało.

Dzięki.
Dodano: 30-05-2011 17:15

Autor: nfpeel
Zarejestrowany: 10-11-2009
Postów: 21
Też byłbym zainteresowany taką funkcjonalnościa.
Dodano: 20-06-2011 12:19

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Można wejść w grupę wszystkich linków i zmienić częstotliwość przydzielania linków w danym momencie na "co na 2 tygodnie". W przypadku zwiększenia zasobów punktowych, operację można wykonać w podobny sposób zmieniając na "codziennie".

Ogólne zatrzymanie przydzielanie punktów nie spełniałoby swojej roli z tego względu iż w bardzo szybkim tempie powstałyby duże rozbieżności pomiędzy oczekiwanymi przyrostami a faktycznymi w danej grupie (różny stopień ubytków) co i tak zmusi do ustawienia odpowiednich limitów przyrostu dla każdej grupy z osobna.

Dlatego jedyna skuteczna metoda to właśnie regulacja poprzez maksymalny limit linków dla każdej z grup zgodnie z zasobami punktowymi a awaryjnie regulacja częstotliwości przyrostu dla całego konta.
Dodano: 20-06-2011 20:40

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
ok, rozumiem. Czyli pozostaje ręczne klikanie w momencie jak widzę nadchodzące kłopoty :)

I tak będę robić.

Rozumiem trudność wprowadzenia takiego rozwiązania.

Dzięki!
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1