nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
aktualizacja parametrów strony

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 30-06-2011 18:02

Autor: usunięty
chodzi o PR, SI, BL, W,

wbrew temu co czytałem gdzieś tutaj na forum - nie mogę znaleźć bo wyszukiwarka jest... jaka jest - następuje bardzo rzadko,
jeśli jest strona że tam statyczna, czyli zrobiona i koniec - to w porządku, ale jeśli strona jest - wartościowa - i do tego ciągle rozwijana nie opłaca jej się dodawać do seomatika, bo efekty (punktowe) tych zmian są widoczne wręcz po miesiącach,
system nie wydala moim zdania albo już sam nie wiem co - zaraz się dowiem :p

proponowałbym aby została dodana opcja zmuszająca system do aktualizacji parametrów wyżej wspomnianych,
rozumiem że obciążyłoby to bardzo system, więc powiedzmy - każdy użytkownik może zrobić aktualizacje raz w miesiącu dla swoich wszystkich stron czy wybranych,
mam nadzieje, że jasno to określiłem

zrobiłem ostatnio i proszę mi wierzyć, że najpierw sprawdziłem, zwiększały się backlinki, zwiększał się site, a system jak tkwi w raz zebranych namiarach, tak się okopał i ani me ani be...
Dodano: 30-06-2011 20:16

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Zaczniemy od wyszukiwarki:
- wpisujemy "aktualizacja bl" i otrzymujemy wynik:
http://www.seomatik.pl/forum/topic/1084-niski-poziom-bl-zmiany/#1108
CTRL+F wpisujemy raz jeszcze "aktualizacja bl" i już mamy wynik.
- wpisujemy "aktualizacja site" i otrzymujemy wynik:
http://www.seomatik.pl/forum/topic/1166-backlinki/#1351
CTRL+F wpisujemy raz jeszcze "aktualizacja site" i już mamy wynik.
Znalazłem również odpowiedź odnośnie aktualizacji PR i linków wychodzących - kwestia 3 minut i odpowiedź jest na wszystkie pytania.

A teraz spójrzmy na Twoje konto - jest to lista stron wg ID dodanych serwisów (żeby nie było że wybrałem aby było ładnie):
http://img23.imageshack.us/img23/497/13951053.jpg

Może wskażesz stronę która ma którykolwiek parametr zaktualizowany dawniej niż 30 dni temu? Dla Twojej wiadomości aktualizacja SITE i PR odbywa się minimum 2 razy w miesiącu podczas której następuje każdorazowo aktualizacja punktów z uwzględnieniem BL i linków wychodzących.
Dodano: 30-06-2011 22:47

Autor: usunięty
Za chwilę udowodnię Ci że piszesz brednie i właściwie nie oczekujesz żadnej odpowiedzi gdyż nie podałeś ID strony do której masz wątpliwości.
nie podałem żadnego ID bo pisałem ogólnie

Zaczniemy od wyszukiwarki:
- wpisujemy "aktualizacja bl" i otrzymujemy wynik:
http://www.seomatik.pl/forum/topic/1084-niski-poziom-bl-zmiany/#1108
CTRL+F wpisujemy raz jeszcze "aktualizacja bl" i już mamy wynik. A więc brednia odnośnie wyszukiwarki.
- wpisujemy "aktualizacja site" i otrzymujemy wynik:
http://www.seomatik.pl/forum/topic/1166-backlinki/#1351
CTRL+F wpisujemy raz jeszcze "aktualizacja site" i już mamy wynik.
Znalazłem również odpowiedź odnośnie aktualizacji PR i linków wychodzących - kwestia 3 minut i odpowiedź jest na wszystkie pytania.


zgadza się sprawdziłem, jak najbardziej to prawda, moja wina, gdyż nie zmieniłem domyślnej opcji w wyszukiwarce
w miejscu Szukaj w z domyślnej:
W nazwie tematów na forum
na drugą:
W tematach i treści i odpowiedzi

opcja domyślna - zero wyszukań
opcja druga - po dwa wyszukania dla twoich zapytań, z czego po jednym to aktualny temat
może warto zmienić opcję domyślną skoro obecna domyślna jest tak mało skuteczna, a druga tak dobra

A teraz spójrzmy na Twoje konto - jest to lista stron wg ID dodanych serwisów (żeby nie było że wybrałem aby było ładnie):
[zdjęcie powyżej]
Może wskażesz stronę która ma którykolwiek parametr zaktualizowany dawniej niż 30 dni temu? Dla Twojej wiadomości aktualizacja SITE i PR odbywa się minimum 2 razy w miesiącu podczas której następuje każdorazowo aktualizacja punktów z uwzględnieniem BL i linków wychodzących.


nie twierdziłem w żadnym momencie, że system tego nie aktualizuje, tylko że czasem pewne rzeczy zmieniają się bardzo dynamicznie a system reaguje na to "mułowato" i dlatego zaproponowałem dodanie opcji ręcznej aktualizacji jw.
2 razy w miesiącu czyli powiedzmy średnio co 14 dni, backlinki nie wyglądają na zbyt często aktualizowane wg tej listy ze zdjęcia,
site częściej to fakt, ale... będzie poniżej


Wydaje mi się że wystarczająco udowodniłem iż skupiłeś się na pisaniu bredni a niżeli na próbie dowiedzenia się czegokolwiek.

dla mnie niewystarczająco, poza tym to nie sąd żeby sobie cokolwiek udowadniać, ale skoro SMA zacząłeś
do tego post wyrażający moje zdanie i pewną propozycję zmian potraktowany jako pisanie bredni - bez komentarza,
zapytam tylko czym on był i jest, jeśli nie próbą dowiedzenia się czegokolwiek?


Dodam również iż jeśli nie odpowiadają Ci te warunki możesz zrobić to co napisałeś.. Weź również pod uwagę że posiadasz jedynie jedną stronę która spełnia kryteria systemu i otrzymałeś za nią 7700 punktów - i to punktacja przy wyświetlaniu tylko 1 linku systemowego.
wiem jak wyglądają moje strony w systemie, to czy one spełniają kryteria nie ma tu nic do rzeczy, gdyż jedynym tak naprawdę kryterium są BL, za brak których jestem odpowiednio karany, więc nie ma to tutaj nic do rzeczy

żeby nie było, że jestem tendencyjny podam przykłady na podstawie ID, i to w obie strony, wg BL, daty można na wklejonym zdjęciu zobaczyć:

w seomatiku site/BL w google/yahoo
1. ID:224482 2418/866 833/393
2. ID:365054 87/1 116/684
3. ID:327400 0/1 5130/36


sprawdzam entire site i wszystkie strony są z www. dla jasności, gdyż tak linkuje i takie tworze w htacces przekierowania

Jak również zauważyłeś nie akceptujemy takiego zachowania stąd otrzymujesz pierwsze i ostatnie ostrzeżenie
Zastanawiam się do czego to prowadzi, piszę zapytanie/propozycje i wyrażam swoje zdanie a tu słysze: gówno wiesz, cicho siedź, bo jak nie to w mordę.
Chciałbym się dowiedzieć, bo nie rozumiem kompletnie:
1. Jakiego zachowania?
2. I za co ostrzeżenie?

w przyszłości dyskutuj i wyjaśniaj jeśli czegoś nie potrafisz, nie wiesz, nie rozumiesz ale nigdy nie osądzaj pisząc głupoty. Traktuj drugą stronę w taki sposób w jaki chcesz być sam traktowany.


i zacytuje jeszcze siebie:
bo efekty (punktowe) tych zmian są widoczne wręcz po miesiącach,
system nie wydala moim zdania albo już sam nie wiem co - zaraz się dowiem

Z tymi miesiącami może się zagolopowałem, ale no właśnie...

...zastanawiam się jak jestem traktowany, kiedy powtórzę kolejny raz:
- piszę swoje zdanie - mam do tego prawo
- zadaje pytanie
- składam propozycje - dział chyba odpowiedni,

a spotykam się z napadem agresji, i tekstami o bredniach i głupotach.
Dodano: 01-07-2011 00:10

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
nie podałem żadnego ID bo pisałem ogólnie

Ale pisząc ogólnie i stwierdzając że system się okopał w danych z okresu dodania strony, zwyczajnie wprowadzasz w błąd innych użytkowników gdyż tak nie jest. Ogólne pisanie o czymś czego nie można dokładnie wyjaśnić mija się z celem - a naszą rolą jest to żeby szybko i precyzyjnie udzielić odpowiedzi a nie pisać o rzeczach które nie mają miejsca.

Faktem jest że parametry są sprawdzane co 15-30 dni ale ta kwestia była już również dyskutowana - jeśli dodajesz wartościową stronę i jej żywot z założenia ma być wielomiesięczny to częstotliwość aktualizacji parametrów ma najmniejsze znaczenie. Zarówno parametr SITE jak i BL cyklicznie się wahają - więc długoterminowo jeśli w pewnych tygodniach masz trochę niedoliczonych punktów w stosunku do faktycznych parametrów strony to w innym okresie tych punktów masz więcej a niżeli być powinno. Po drugie każdy użytkownik jest traktowany w identyczny sposób a więc nie ma mowy o tym że ktoś coś traci bądź zyskuje.

Jeśli chciałbyś mieć możliwość wpływania na częstotliwość aktualizacji parametrów to wtedy byś zapewne je aktualizował tylko wtedy gdybyś mógł zyskać - czyli w tym momencie zaczyna się nierówność pomiędzy użytkownikami. Po drugie wiązałoby się to ze spadkiem częstotliwości aktualizacji automatycznych gdyż zasoby są ograniczone co w efekcie końcowym powodowałoby dodatkowe niezadowolenie pozostałych użytkowników.

W pierwszej odpowiedzi za ostro Cie potraktowałem więc się poprawiam ale czy teraz zgodzisz się ze mną co do tych aktualizacji?
Dodano: 01-07-2011 01:14

Autor: usunięty
Teraz w końcu rozmawiamy na temat.
W sumie zgodzę się co do tych aktualizacji, zabrzmiało to sensownie,
dlatego też pisałem, że domyślam, że obciążałoby to system, choć aktualizacje ręczne mogłyby "współpracować z automatycznymi", czyli jak jedna teraz (ręczna, wszystkich), to druga dopiero za jakiś czas.
I jeszcze dodatkowe pytanie:
mówię o sobie - nie wiem jak innym - czy dużym problemem byłoby udostępnienie opcji jak na screenie - czyli dat kiedy były robione aktualizacje?
Taka poglądowa opcja.
Pozdrawiam.

I chyba już poruszałem kiedyś ten temat, albo ktoś inny ;)
opcja EDIT na forum by się przydała.
Dodano: 01-07-2011 12:36

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wejdź w zakładkę serwisy i najedź na url domeny :)
Dodano: 01-07-2011 13:45

Autor: usunięty
bomba ;)
Dodano: 01-07-2011 19:13

Autor: pracus
Zarejestrowany: 16-12-2009
Postów: 18
Zaje#krzak#fajna opcja!
Dodano: 02-07-2011 19:39

Autor: usunięty
Podczepię się pod temat :)

Mi by się przydała opcja sprawdzania poprawności instalacji, podobnie jak to jest na LinkMe. Ostatnimi czasy często zmieniam hostingi i po przeprowadzce czasami nie wyświetlają się linki, w rezultacie strona wylatuje z systemu.
Dodano: 05-07-2011 11:04

Autor: usunięty
znowu ja ;) - niestety :(

coś jest nie tak ze sprawdzaniem site.
dla domeny, której przykład podawałem powyżej
ID:327400 0/1 5130/36
site był jak pisałem 5130 (4dni temu), w seomatiku 0,
sprawdziłem przez tora (ip: niemcy, usa, holandia), no i oczywiście normalnie, site jest cały czas powyżej 5tysięcy,

korzystając z nowej opcji podglądu aktualizacji parametrów: site był sprawdzany wczoraj i wg systemu dalej wynosi:0
(backlinki sprawdzane dziś do powyższego ID zgadzają się z moimi wynikami)


druga domena, która również była podana jako przykład w drugą stronę w poście powyżej:
ID:224482
site wg mnie wtedy: 833, dziś 768
wg seomatika wtedy: 2418, aktualizowany wczoraj: 2060

ID: 224485 - sprawdzane wczoraj - od dłuższego czasu site w okolicach 2tysięcy, seomatik: 418

i jeszcze jeden przykład w drugą stronę
ID: 221509
wg seomatika site ponad 9tysięcy, wg mnie: w zależności od googla między 3 a 4 tysiące z tendencją spadkową.

i ostatnia strona, trzecia w moim poście wyżej
ID: 365054 site wtedy wg seomatika: 87, dziś 34,
wg mnie wtedy 116, dziś 119

Proszę o wyjaśnienie tak dużych różnic, męcze o to również dlatego, że takie rozbieżności między danymi seomatika a moimi powodują, że tak naprawdę nie wiem co się wydarzy na moim koncie, czyli nie mam pewności stabilności zmian, bo moje dane są inne i nie wiem co seomatik mi zaserwuje.
Dodano: 05-07-2011 13:03

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
ID:327400 site był jak pisałem 5130 (4dni temu), w seomatiku 0,
W seomatiku jest 5 090 i nie może być tak jak Ty piszesz że "0" - przy "0", strona byłaby deaktywowana a tak nie jest :)
Gdyby było jednak inaczej to może zrób mi jakiegoś screena... Natomiast pozostałe odchylenia to w sumie bardziej pytanie do Google - bo jaki wynik podaje taki jest zapisywany w systemie. Dodam jedynie że site sprawdzaj zawsze na ostatniej podstronie wyników a nie pierwszej.
Dodano: 05-07-2011 13:48

Autor: usunięty
http://img810.imageshack.us/img810/3355/siteuz.jpg
SI:0

a co do innych stron i site, pytam tutaj, bo rozbieżności są zbyt duże,
czy można wiedzieć w jaki sposób seomatik sprawdza site?
google.pl?
google.com?
proxy jakieś jest stosowane, etc...
jakieś konkretne DC? czy wiele i losowo?

jeszcze raz przejrzałem site, tym razem zaglądając na ostatnią stronę wyników wyszukania, bo wcześniej tego nie robiłem,
na podanych przeze mnie przykładach nie ma większych różnic, choć przyznam, że na innych bywają
Dodano: 05-07-2011 14:13

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
:) Przecież to jest kolumna z punktami bonusowymi (nagłówek) ;P - bonus site i bonus staż :)
Dodano: 05-07-2011 14:48

Autor: usunięty
czyli cały czas było jedno wielkie niezrozumienie,

chociaż: w wielu serwisach w seomatiku bonus site SI zgadza się z ilością site strony, stąd moje potraktowanie że to jedno i to samo,

pewnie teraz ukręce bata na siebie, ale jak już drążyć to drążyć:
wg regulaminu SI (bonus site) może wynosić maksymalnie 3000pkt.
ID:221509 - ma 9256pkt.
pogubiłem się już totalnie czy dobrze myśle?

czyli wychodzi na to, że seomatik nigdzie nie pokazuje jaki ma zaindeksowany site strony.

no i jeszcze jedna rzecz na koniec:
ID: 327400 - pomijając nieporozumienia ;) - proszę o sprawdzenie tej domeny - co z nią nie tak, bo skoro ma site, są backlinki, a nie przydziela na niej linków.
Dodano: 05-07-2011 16:59

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
wg regulaminu SI (bonus site) może wynosić maksymalnie 3000pkt.
Bonus tyle wynosi dla strony dodawanej do systemu która wyświetla 50 gwarantowanych linków systemowych. Jeśli Twoja strona została dodana wcześniej tj. gdy liczba linków gwarantowanych była wyższa to wtedy dla niej Bonus Site będzie proporcjonalnie wyższy :)
ID: 327400 - wszystko okey, linki przydzielone, punkty przeliczone.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1