nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Seomatik drożeje?

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 19-10-2011 23:04

Autor: krzesieg
Zarejestrowany: 08-08-2010
Postów: 28
Nie wiem czy to przypadk tylko na moich stronach, ale ostatnio obserwuje dość znaczne podwyższenie "średniego kosztu linka" nie wiem czy strony główne mają zwiększoną punktację ale obecnie zdażają mi się strony które mają średnią ponad 60 - kiedyś średnia utrzymywała mi się na poziomie 25~45.
Czy ktoś zauważył taką tendencję?
pozdrawiam
Dodano: 19-10-2011 23:44

Autor: usunięty
A zauwazyles ze bonus za domen glowna jak byl kiedys 1000 punktow to teraz wynosi 5000? Do tego doszedl teraz bonus stazowy, kiedys dostawoalo sie po 1 punkcie za dobe a teraz po 5. Do tego wiele stron zlapalo PR>0 jak to wszystko policzyc to i tak koszt jest bardzo niski. No ale stron tez juz nikt nie robi tak jak kiedys - teraz musi byc wieksza liczba podstron, dobrze podlinkowana z mala liczba wychodzacych i najlepije na domenie glownej z PR, wiec i koszt rosnie bo wiecej dajemy tworzac takie strony.

No i jak podzielisz sobie linki na te zdobywane na podstronach i domenie glownej to zobaczysz ze dla podstron on jest taki jaki był. Co potwierdza to co wyzej napisalem tj. wzrost jakosci szczegolnie dla stron glownych.
Dodano: 20-10-2011 00:02

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jest jeden czynnik owej sytuacji - system jest goldowany czyli dany link jest powielany w ramach danej domeny wielokrotnie - udział podstron w lokalizacjach się zmniejsza co powoduje że rośnie udział zdobywanych lokalizacji na domenach głównych - a to skutkuje podnoszeniem średniego kosztu zdobytych lokalizacji :)

Dodatkowo trzeba podkreślić że kryteriami przebijamy inne przereklamowane systemy - a jeśli SeoMatik.pl ma gromadzić najlepsze zasoby w sieci to musi wynagradzać je w odpowiedni sposób.

Dlatego bonusy za:
- PageRank
- domeny główne
- poziom site
- poziom bl
- niską liczbę linków wychodzących

Każdy może porównać sobie kryteria różnych Swli i będzie miał odpowiedź który z nich stawia na moc, odpowiedź nie będzie trudna - a co warto podkreślić cała moc przekazywana jest dla użytkowników stąd ciągle atrakcyjne ceny.
Dodano: 20-10-2011 10:45

Autor: krzesieg
Zarejestrowany: 08-08-2010
Postów: 28
jak sądzicie, co ma waszym zdaniem większy wplyw na wynik w google:

1) 3 linki na domenie glownej za 12000/szt.
czy
2) 3000 linkow na podstronach za 12/szt ?

załóżmy że macie budżet na daną stronę 36000 pkt - jak byście to rozłozyli?
Dodano: 21-10-2011 10:42

Autor: usunięty
Na wyniki wpłynie link z podlinkowanej strony, stronę główną masz już podlinkowaną w jakiś tam sposób, podstrona nie ma raczej linków do niej prowadzących. Czy to się opłaci? Łatwo policzyć. O ile link z głównej strony z 9 wychodzącymi bez pr kosztuje 370 pkt, a z pr1 xx 000 pkt, łatwo wybrać. Panuje opinia że PR nie ma znaczenia, ale czy tak jest nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Dodano: 21-10-2011 15:52

Autor: krzesieg
Zarejestrowany: 08-08-2010
Postów: 28
dobra byla by mozliwosc ustawienia maksymalnego kosztu linka jaki chce sie poniesc - pozycjonuje kilka stron i kilka linkow po 12tys pkt na kazdej z nich i mam puste konto punktowe.
moze admin rozwazy taka mozliwosc?
pozdrawiam
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1