nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Umieszczanie linków na zaindeksowanych stronach

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 02-10-2009 09:46

Autor: usunięty
Moją kolejną propozycją jest rozmieszczanie linków na stronach, które są zaindeksowane w Google i może ewentualnie gdzie indziej. Wybrałem sobie przykładowych 10 linków i żadna ze stron, na której pojawia się mój link nie jest zaindeksowana przez Google. Taki link nic mi nie daje, a punkty na koncie znikają. Rozumiem, że system dopiero startuje, ale jaką mam pewność że mój link na jakiejś głębokiej podstronie zostanie zaindeksowany w ciągu 2, 3 tygodni? Jeśli nie uda się jakoś tego ograniczyć to każdego, któremy zależy chociaż na minimalnej jakości stron gdzie są jego linki czeka żmudna praca z kontrolowaniem tychże linków.

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Może wrzucać takie linki niezaindeksowane do jakiejś puli i co jakiś czas sprawdzać czy są zaindeksowane i jeśli np po miesiącu nie zostaną zaindeksowane to usuwać taki link z podstrony i automatycznie wrzucać go gdzie indziej za taką samą ilość punktów? Oczywiście na już zaindeksowanej podstronie ;).
Dodano: 02-10-2009 10:32

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Proste wyliczenie pokazuje że żaden system nie jest w stanie tego monitorować: 100.000 serwisów x tylko 100 podstron w każdym z nich to daje 10 mln stron no i w tym momencie każdy by chciał aby tą ilość sprawdzić każdego dnia :)

Od wczoraj każda zgłoszona podstrona która nie jest zaindeksowana ulega wycofaniu z listy na której przydzielane są linki gwarantowane.

A druga kwestia jest taka że w miarę przybywania stron o lepszej jakości (a nie tylko testowych) sytuacja będzie się polepszać.
Dodano: 02-10-2009 10:44

Autor: usunięty
Domyślałem, że może to być trudne do realizacji :). Dobrze, że przyjmujecie tylko zaindeksowane domeny.
Dodano: 08-10-2009 18:00

Autor: usunięty
Moze i zaindeksowane domeny ale subdomeny juz malo kiedy
na 300 linkow tylko 3 domeny a reszta same ich subdomeny wykonane tak bezmyslnie ze wszystkie maja Duplicate content. Linki na takich stronach to mijanie sie z tematem i tak samo mozna samemu postawic bloga dac mu 1000 subdomen i mamy zaplecze i skutecznosc bedzie ta sama czyli watpliwa.
Propozycja to danie mozliwosci blokowania takiego smietnika po domenie a nie subdomenie generowanej do woli.
Pomysl ze stalymi linkam jest swietny a reszta do bani.
I ile jest realnie Domen a ile subdomen w systemie?
Dodano: 08-10-2009 18:30

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Serwisy na subdomenach także podlegają warunkowi zaindeksowania - jeśli uważasz że jest inaczej pochwal się ile udało Ci się takich subdomen dodać do systemu.

Druga kwestia ich wartości, możesz tak jak piszesz założyć swoje 1000 bezwartościowych subdomen - zobaczymy jakie uzyskają BL i wtedy porównuj z tymi które są już w systemie.

I ostatnia sprawa. Może będziesz pierwszym który uważa że coś jest do bani a przeprowadzi jakiś test np. szybkości indeksowania systemem i zaprezentuje wyniki - bo do tej pory słyszymy tylko że jest coś do bani i syf ale bez żadnego poparcia jakimś testem - natomiast osoby które faktycznie przetestowały system nie oceniają serwisów po wyglądzie lecz po ich skuteczności którą pozytywnie oceniają angażując się w system.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1