nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Aktualności Seomatik.pl
Automatyczne zarządzanie jakością w SeoMatik.pl

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 26-06-2013 17:12

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witajcie,

Dla wszystkich użytkowników mamy wspaniałą wiadomość. Po wielomiesięcznych obserwacjach zakończyliśmy analizę danych zbieranych przez pierwotnie nazwany system zarządzania jakością zwany w skrócie CZJ.

W dniu dzisiejszym wdrożyliśmy moduł odpowiadający za przeliczenie punktacji po uwzględnieniu współczynnika jakości zasobów systemowych. Współczynnik ten obliczany jest na podstawie przesyłanych do niego zgłoszeń w momencie wycofywania linku z lokalizacji z powodu:
- dodania serwisu do błędnej kategorii tematycznej systemu;
- braku jakości i unikalności treści domeny;
- słabej prezentacji wizualnej www;
- niskich parametrów lokalizacji.


Widoczna w zakładce SERWISY kolumna "usunięć" zgodnie z legendą prezentuje liczbę usuniętych linków przez użytkowników z danej domeny w ostatnim miesiącu/roku. W kolumnie "inne" publikujemy parametr "U" oznaczający poziom redukcji końcowej punktacji dla domeny wynikający z liczby wycofanych z niej linków w ciągu ostatniego miesiąca - docelowo każde wycofanie linku z serwisu będzie skutkowało 5% redukcją całkowitej punktacji na okres 30 dni ale nie więcej niż 50%.

Automatyczne zarządzanie jakością w SeoMatik.pl to brak "widzimisię" moderatora, jednego człowieka który decyduje według swoich gustów i samopoczucia o wartości Twojej domeny. AZJ w SeoMatik.pl to wynik ponad 30.000 akcji użytkowników w miesiącu na podstawie których możliwa jest ocena wielu parametrów witryny z wielu punktów widzenia - o jakości decyduje 30 tysięcy ocen a nie 1.

Dlatego warto pamiętać że od teraz duża część wynagrodzenia zależy od właścicieli witryn a więc w ich interesie jest:
- dodawanie witryn w odpowiednich kategoriach tematycznych;
- zadbanie o jak najlepsze parametry domeny;
- tworzeniu jakościowych zasobów - grafika i kontent.

Nie pozostaje bez znaczenia jakość hostingu: mulenia, awarie... - to również może zadecydować o złej ocenie promującego własną domenę na takiej witrynie. Zadbanie o powyższe czynniki pozwoli uniknąć końcowej redukcji punktacji.

AZJ w SeoMatik.pl uwzględnia tylko okres ostatnich 30 dni dzięki czemu zasoby mogące w pierwszym okresie nie spełniać oczekiwań wielu użytkowników... po zmianach jakościowych w kolejnym okresie zyskają na punktacji nawet o 100% ze względu na brak złych ocen ze strony osób promujących swoje domeny.

Reasumując, automatyczne zarządzanie jakością w SeoMatik.pl to bardzo prosty i obiektywny sposób oceny witryn przez tysiące użytkowników systemu (zamiast jednej jak to bywa w innych systemach) dzięki czemu w najbliższym czasie nikt nie będzie miał wątpliwości że uczestniczy nie tylko w największym systemie na rynku który oferuje lokalizacje użytkowników w atrakcyjnych cenach ale również bardziej jakościowym.
Dodano: 26-06-2013 19:58

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
powiem tak pomysł dobry ale nie uważam aby przelicznik - 15% za 1 usunięty link był dobrym, wg mnie wartość 1% za kazdy link do 75% bedzie dobry rozwiązaniem

przy -15% wystarczy 5 linków usuniętych i ktos dostaje za serwis -75%, nie jest to dobre rozwiązanie
Dodano: 26-06-2013 20:47

Autor: usunięty
zmiana fajna, aczkolwiek jak ktos sie uprze bedzie mogl w ten sposob podkopywac konkurence..

ja osobiscie wprowadzilbym tez rozroznienie ze wzg. na powod usuniecia za jedno odejmowalbym wiecej a za inne mniej;
albo np ograniczylbym nie calosciowo do - 75% tylko np max - 50% za dzialanie -40% za kategorie itd.

rowniez zgadzam sie ze 15% to za duzo - bo to oznacza ze przy odrobinie pecha taka sama redukcje dla totalnie smieciowego serwisu - gdzie kazde wejscie = usuniecie jak i ladnie rozwinietego ktory z jakichs powodow sie uzytkownikowi nie spodoba

Dodam jeszcze jedna sprawe- dobrze byloby by wlasciciele serwisow mieli informacje z jakiego powodu serwis zostal usuniety - dzieki czemu mogliby robic jeszcze lepiej dopasowane do wymagan uzytkownikow serwisy.

PS. Mam nadzieje, ze nie bedzie majstrowania przy punktacji podstawowej ani bonusach
Dodano: 26-06-2013 21:50

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
dokładnie to mam na mysli wystarczy posiedziec co 2 tygodnie - 2 - 3 godziny po usuwać linki podając jakość i kilka osob dostaje minus 75%

przy cięciu 1% - jest to bezcelowo bo tylko tym trzeba by się zajmować ale przy 15% to idealny sposób na wycinanie punktów konkurencji


kolejna rzecz przy usuwaniu linków nei widze opcji powodów usunięcia, czy to zostanie wprowadzone, czy przeoczyłem
Dodano: 26-06-2013 22:26

Autor: zajadacz
Zarejestrowany: 11-02-2010
Postów: 7
Od kiedy to będzie uwzględnione w punktacji? Od dziś? Nic nie jest napisane kiedy to zacznie działać i czy już działa, do tej pory wszystkie zmiany w punktacji były robione stopniowo. Osobiście tak jak przedmówcy uważam, że 15% za link to wartość z kosmosu, 75% za całość to też zdecydowanie za dużo, na upartego dobrym automatem z dużym nadmiarem punktów będzie można kosić konkurencję. I co z założeniem, że o jakości strony decyduje google i wiek domeny a nie jej zawartość? Wczoraj było dobre, dziś jest złe? Czy jak hurtowo usuwam linki, bo potrzebuję punktów to też takie domeny będą miały odejmowane punkty?
Dodano: 26-06-2013 22:34

Autor: qlwik
Zarejestrowany: 18-08-2010
Postów: 24
Mam trochę stronek na unikalnych tekstach z dobrą grafiką i pr, i mimo to mam sporo usunięć linków, zapewne ze względu na wysoki koszt lokalizacji na stronie głównej, za to też będę karany?
Dodano: 26-06-2013 22:36

Autor: usunięty
samo rozwiazanie akurat samo w sobie jest dobre, niedawno sie wkurzalem na system, bo co najmniej 50% linkow bylo na domenach obcojezycznych np.
Jednak - w sumie i z tym przedmowca ma racje - wprowadzenie zmian (mimo, ze to tylko 1%) bez zapowiedzi tez dobrze nie wplywa na autorytet systemu - bo znowu pewnie pare osob sie zastanowi "dzisiaj zmiana kosmetyczna jutro fundamentalna z dnia dzien" czy warto inwestowac w taki system.

Proponuje wprowdzenie do regulaminu Systemow punktu "kazda zmiana jest ogloszona na Xdni przed wprowadzeniem" i przestrzeganie tej zasady (dla dobra systemu, bo najprawdopodobniej jak juz kiedys pisalem wycofuje sie z branzy)
Dodano: 26-06-2013 23:08

Autor: magnesart
Zarejestrowany: 18-09-2009
Postów: 13
Takie zmiany powinny być dokładnie przemyślane. Trzeba biec do przodu z jakością stron by wyprzedzić Google oraz słusznym kierunkiem jest pozostawienie władzy w rękach użytkowników. Niestety rodzi to wiele zagrożeń i zwiększeniem wpływu na punktacje warto przeanalizować wszystkie te kwestie.

Samemu usuwam linki operując głównie na parametrach domen, bo nie mam czasu na przeglądanie poszczególnych stron. Nie rzadko odrzucam najdroższe linki, co jest dokładnie zaprzeczeniem filozofii nowej punktacji. Do tematyki strony raczej nie przykładam zbyt dużej wagi, byle byłaby polska.
Dodano: 27-06-2013 09:43

Autor: usunięty
To nie są dobre zmiany, da to pole do nadużyć i postawi pod znakiem zapytanie tworzenie zaplecz dla tego systemu. Ludzi usuwają linki z różnych powodów często nie związanych z jakością stron na jakich są umieszczone.
Dodano: 27-06-2013 11:10

Autor: siudra
Zarejestrowany: 25-09-2009
Postów: 9
Usuwam linki z 4 powodów:
-za drogi koszt lokalizacji (Wysoki PR - dobre serwisy)
-ominięcie dodatkowego kosztu TG (czyszczenie podstron bez patrzenia na jakość)
-moje serwisy na innym koncie (sam siebie rozumiem wtedy karzę?)
-usuwanie subdomen i regio dla niektórych projektów (to jest już uwzględnione przy punktacji)

Nigdy nie wchodzę na docelowe serwisy, bo szkoda mi na to czasu. Nie widzę związku u siebie z jakością nigdzie, ale tylko z optymalizacją wykorzystania.

Wartość U przy obecnej aktywności użytkowników jest minimalna i praktycznie bez znaczenia na punktację.

Skoro nie ma to wpływu na koszty użytkowników przy przydzielaniu linków, a wyłącznie wpływa na produkujących - to która grupa będzie bardziej zainteresowana tą funkcją?

Pomysł może i spoko, ale nie w tej formie moim zdaniem.
Dodano: 27-06-2013 12:22

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
nie moge znalezc przy wycofywaniu linków opcji zaznaczenia:

- dodania serwisu do błędnej kategorii tematycznej systemu;
- braku jakości i unikalności treści domeny;
- słabej prezentacji wizualnej www;
- niskich parametrów lokalizacji.
Dodano: 27-06-2013 12:43

Autor: siudra
Zarejestrowany: 25-09-2009
Postów: 9
1. no bo na swoich stronach nie muszę płacić za linki przecież, wolę wydać punkty u innych.

...wtopa z Gotlinkiem i tą delikatną bardzo erotyką ;) - wybrał skrypt po języku domeny z bazy. większość już wyczyściłem, przejrzę do końca dzisiaj dokładnie.
Dodano: 27-06-2013 12:43

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
To teraz pytanie:

jak ustawie w masowej zmianie parametrów ustawienie iż np jak mam dla stron po 100 linków ma być po 90 – to takie usunięcia liczą się do tych parametrów

i w sumie kiedy się one liczą, gdy klikne usun link czy gdy zgłosze dany link (sądze iż wtedy gdy usune, jak sądze z tego co się tu pisze)

jak już pisałem opcja fajna, ale przy przedziale 15% za 1 link zabije to system, przy opcji 1% za 1 link - to juz daje sporo do myslenia osobom mającym strony, i jak widze usunięcia mam ze stron o różnej tematyce i rodzaju, oraz jeśli nei dacie się przekonać do zmiany parametrów przycinania w jakim czasie one zostaną wdrożone
Dodano: 27-06-2013 17:33

Autor: zajadacz
Zarejestrowany: 11-02-2010
Postów: 7
Czemu podstawowe założenie, czyli o jakości strony decyduje google przestało być ważne? Tego nie wyjaśniliście. Jaka nastąpiła zmiana w google, że polityka punktowania po obiektywnych parametrach została odwrócona aż o 180 stopni? Dlaczego punktacja będzie obcinana aż o 75% i czemu system idzie w kierunku statlinka? Max co mógł bym zaakceptować to 30% i do 5% za link. Jak dla mnie to system ma działać, nie ważne czy jest syf czy nie, jeśli jest to zaindeksowany "syf" i stoi ponad rok to jest milion razy lepszy od nowego ładnego nie syfu, a dostanie dużo bardziej po tyłku niż ten nowy "nie syf"... Tematyczność? Błagam, wierzy ktoś w to i linkuje tylko w jednej kategorii? No nie róbcie sobie jaj, przecież ta tematyczność to od początku była ściema. Jedyne co to język jest ważny i erotyka. Rzadkością są przypadki kiedy przeglądam gdzie przydzieliło mi linki, w zasadzie robię to tylko wtedy, kiedy zaczyna mi brakować punktów i muszę coś usunąć. A z systemu korzystają niektórzy nienormalni maniacy, którzy będą przeglądać każdy link. A jaką mam gwarancję, że nie przydzieli temu samemu userowi linka znowu na tej samej, mojej domenie i że znowu nie usunie...
Dodano: 27-06-2013 19:31

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witajcie,

Byłoby trzeba zacząć sortować "za" i "przeciw" aby się nie pogubić. Postaram się w tym ruchomym poście zbierać "fakty" odpowiadając na pytania...

@ap_seo - automat jest ciągle żywy więc podkopywanie konkurencji to syzyfowa praca biorąc pod uwagę zabezpieczenia w algorytmie.

@zajadacz - realne przeliczenie wg. 1% nastąpi do 15 lipca (trwa).

@punkty-swl - nie zgadzam się z Tobą, zaplecza będą tworzone jeśli będzie na nie popyt - jeśli nie będzie to nie utworzysz żadnego. Więc jeśli serwisy nie będą chociażby mulić i będą chociażby odpowiednio przypisane tematycznie do kategorii to mojej ocenie będzie to już 75% zadowolenia które nie zawsze obecnie jest właśnie z tego powodu. A jeśli będzie zadowolenie to i Ty zrobisz zaplecze a nie na odwrót że Ty zrobisz zaplecze a ktoś za to napewno zapłaci nawet gdy nie będzie działać albo nie będzie Ci się chciało go przyporządkować do odpowiedniej kategorii.

@magnesart - nie rób sobie syzyfowej pracy z odrzucaniem najdroższych lokalizacji bo jest do tego odpowiednia opcja z maksymalnym kosztem.

@siudra - jeśli zdobywasz lokalizacje to dlaczego chcesz je później usuwać? Jeśli są to dobre lokalizacje nawet z własnych stron to chyba ich nie usuniesz a jeśli są złe to chodzi oto aby takowych w systemie nie było.

@zajadacz - automat posiada wiele bezpieczników o których nie chcę informować właśnie ze względu na stabilność - jedyne co mogę powiedzieć to to iż dojście do redukcji 75% przez jednego bądź nawet kilku userów chociażby wycofywali milionami lokalizacje jest niemożliwe.

@sttorm - to tylko wylistowane powody na jakie użytkownicy najczęściej narzekają (plus mulenia i awarie - wycofują na 100% takie lokalizacje).

@siudra - odnośnie zainteresowanie, powinno się zapętlać pomiędzy wszystkim użytkownikami. Wycofujący robi to z własnych powodów od nie działających stron po błędną tematykę a to już zacznie wpływać na decyzje właściciela strony że jednak nie wrzucam jak popadnie tylko działam zgodnie z dostępnymi opcjami w systemie. (w gotlinku wczoraj było zgłoszenie że wrzuciłeś erotyke - to denerwuje ludzi a nam stwarza dodatkową pracę bo musimy banować po zgłoszeniu - przez takie postępowanie spada zaufanie do systemu co wpływa na popyta na Wasze punkty i ich cenę - generalnie sami sobie podcinacie gałąź więc takimi automatami próbujemy Was zmusić chociaż do podstawowych działań więc warto byłoby spojrzeć na zmiany właśnie pod kątem zwiększenia zaufania do produktu który oferujecie kupującym - a wymagania ciągle rosną ze stron promujących domeny i jeśli by nie robić zmian to ciągle bylibyśmy na etapie 1000 subdomen z 1500 rożnymi linkami w ramach serwisu i 100 linkout z każdej domeny - czy dzisiaj ktoś kupiłby od Was punkty aby linkować swoją domene?)

Nie wiem czy to dobrze że aż tak mało ale:
- tylko 4% stron miałoby jakąkolwiek redukcje
- 0,3% stron powyżej 25%
Osobiście liczę że mimo iż są to małe ilości to wymuszą chociażby kategoryzacje zasobów jak i wpłyną na stabilność zaplecz.


@zajadacz - Googole to podstawa ale nie uwierzysz ile jest żali o niezgodność tematyczną. Dlatego jeśli ktoś tworzy serwis z określoną tematyką to dlaczego ma go nie dodać do prawidłowej kategorii w systemie? Więc jeśli są nawet takie ogólne założenia porządkowe to trzymajmy się ich aby Ci którzy nakręcają system, czyli promujący domeny, byli jak najbardziej zadowoleni - im będą bardziej zadowoleni tym większe będzie zapotrzebowanie na Twoje strony a Ty więcej zarobisz.

@sttorm - małymi kroczkami z każdym miesiącem do góry - 15 lipca zrobicie sobie przegląd tych redukcji... - jeśli teraz tych stron z największą liczbą wycofań jest 0,3% zasobów to nie wydaje się aby konkretny user dbający o swoje zaplecze miał ich większą ilość.

@zajadacz - jeśli chociaż z 1% Twoich zasobów będzie miał większą redukcje niż 30% to wrócimy do tematu. Google jakoś pomaga filtrować co najgorsze więc nie mam obaw aby ta ilość była u Ciebie większa.
Dodano: 28-06-2013 11:36

Autor: usunięty
czyli mozecie zagwarantowac ze redukcja nie bedzie wyzsza niz 30% nawet jesli max bedzie 75/serwis?
Dodano: 28-06-2013 23:18

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jeśli zapleczowca serwisy będą działać... a kategorie będą dobrane zgodnie z tematyką..... to nie ma prawa przekroczyć 1% dla całego konta - obecne dane zbieraliśmy ponad 3 lata więc nie bardzo wierzę aby mogło się teraz nagle coś zmienić - chyba że ktoś na bezczelnego doda coś co ciągle leży i ma się nijak tematycznie...
Dodano: 18-07-2013 02:37

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wycofanie linku z serwisu od 15 lipca skutkuje 2% redukcją całkowitej punktacji domeny.

- od 1 sierpnia, 3%
- od 15 sierpnia, 4%
- od 1 września, 5%.
Dodano: 18-07-2013 23:22

Autor: zajadacz
Zarejestrowany: 11-02-2010
Postów: 7
Dodajcie w podsumowaniu serwisów, albo w zakładce "Twoje konto" i na wykresach informację ile konkretnie punktów traci się na tych usunięciach. Bo mam jakieś dziwne skoki punktacji i nie znam przyczyny.
Dodano: 19-07-2013 00:43

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Współczynnik "U" podaje procentową redukcje dla serwisu - możesz posortować wg niego serwisy - w skali całego konta wartości w promilach.

Ale odnośnie tego co piszesz, zajrzyj w saldo punktów a szczególnie w liczbę przydzielonych linków - tam tkwi zapewne odpowiedź dotycząca wahań punktacji, jest to podstawowy czynnik wraz z którym zmieniają się wszystkie składowe punktacji.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2