nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Minimalny PageRank domeny z linkiem

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 28-11-2013 13:43

Autor: usunięty
Witam.

Jestem tu nowy i jak na razie wywaliłem wszystkie linki jakie przydzielił mi system. Same śmieciowe strony nawet nie z PR=0 tylko z PR=?. Większość z jakiegoś jednego generatora treści, który jest pod wieloma domenami i ma trochę zmieniający się szablon graficzny. Dzieje się tak pomimo iż wybrałem opcje wysoki site - choć zaczynam wątpić co to znaczy.

Czy można ustawić minimalny PR domeny (a de facto subdomeny) pod którą system będzie umieszczał linki ?
Dodano: 28-11-2013 19:21

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
System SeoMatik.pl przeznaczony jest do promowania serwisów w Google a to oznacza że bazujemy na kryteriach Google takich jak poziom site oraz pagerank. Dodatkowo naliczanie punktacji uzależnione jest od parametrów:
- unikalne IP
- bl wg OSE
- linkoout
- staż

System nigdy nie bazował na ocenie wizualnej serwisów która ma się nijak do promowania domen w Google - od zdobywania ruchu na stronach poprzez zamieszanie linków na wizualnie pięknych stronach są inne narzędzia. Z SeoMatik.pl dzięki mierzalnym kryteriom serwisów możesz osiągać efekty podobne do prezentowanych testów:
- http://www.seomatik.pl/forum/topic/2355-test-masowego-promowania-i-utrzymania-wynikow/
- http://www.seomatik.pl/forum/topic/2368-test-powolnego-promowania-domeny-o-dlugim-stazu-hosting/
- http://www.seomatik.pl/forum/topic/2370-test-powolnego-promowania-domeny-o-dlugim-stazu-rozrywka/

Odpowiadając na Twoje pytania:
- nie można ustawić zdobywania lokalizacji na subdomenach gdyż takowe od 1.12.2013 nie będą przyjmowane;
- nie można ustawić zdobywania lokalizacji na domenach o PR=>1 gdyż takie lokalizacje są z zasady zajmowane w pierwszej kolejności a ich zdobycie w dalszej fazie następuje jedynie w wyniku zwolnienia miejsca - zdobycie takiej lokalizacji to prawdopodobieństwo poniżej 0,1% co w praktyce powodowałoby że użycie tej opcji równałoby się z zatrzymaniem zdobywania nowych linków;
- x10 krotne zwiększenie szansy na zdobycie lokalizacji na PR=>1 daje opcja TG.

Oczywiście efekty (pozycjonowania) można uzyskać dzięki stosowaniu wysokim kryteriom w systemie SeoMatik.pl co można dokładnie przeanalizować na poniższym zestawieniu w stosunku swl'a stawiającego na wizualność jak i poetyczną zawartość stron:
http://www.editer.pl/fotka/9b69c39ebc9a0309eb77fcf09c4fef97_1.jpg
Dodano: 28-11-2013 20:52

Autor: usunięty
Dziękuje za odpowiedź.

Co do:

- bl wg OSE

jest gdzieś może napisane co to jest ?

- linkoout

chodzi o linki wychodzące z danej strony czy do niej ?

- staż

domeny czy w Państwa systemie ?

- nie można ustawić zdobywania lokalizacji na subdomenach gdyż takowe od 1.12.2013 nie będą przyjmowane;

De facto to właśnie bym nie chciał z subdomen - 90% moich linków weszło na serwisy z subdomen (a nawet sub-sub domen).
Czy te serwisy zostaną usunięte od 1 grudnia ?
Czy opcja TG eliminuje tego typu strony ?
Dodano: 28-11-2013 22:51

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Linkout - linki wychodzące z domeny;
BL wg OSE - linki przychodzące co do zasady stałe (OSE);
staż - w systemie zgodnie z opisem w regulaminie;
subdomeny - po 1 grudnia nie zostaną usunięte - w stałym systemie najcenniejszy jest stały link a posiadamy serwisy mające nawet ponad 5 lat stażu na których znajdują się linki użytkowników;
opcja TG - oznacza że będą zdobywane tylko lokalizacje ze stron głównych.
Dodano: 29-11-2013 00:03

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
OSE - http://www.opensiteexplorer.org/
Dodano: 29-11-2013 01:35

Autor: usunięty
Ok, rozumiem.

Muszę się zastanowić czy zostanę na dłużej z seomatik.pl. Większość linków wskakuje mi na strony z tym samym sktyptem i podobnymi domenami co ta:

xxxxxxx

sub sub sub domena + PR nawet nie 0 tylko ? + więcej linków niż treści wokół nich

Generalnie już chyba mam poblokowane domeny pl połowy miast z Polski żeby uniknąć stron z tego generatora. Patrzałem na kod HTML i według mojej wiedzy jakość linków w nim jest znikoma.
Dodano: 29-11-2013 01:50

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jeśli Google tak twierdzi to i Ty również możesz mieć takie zdanie - nie ma sposobu pozycjonować się w Google według własnych kryteriów zamiast jego - tak samo jeśli chcesz zdobywać tylko ruch ze zdobytych lokalizacji to oczywiście zdobywasz linki w miejscach które dadzą go najwięcej - SeoMatik.pl należy do narzędzi pozycjonujących co w efekcie końcowym daje ruch z Google. Możliwe że powinieneś skorzystać z giełd linków - tam wybierzesz sobie strony które najbardziej będą Ci odpowiadać.

ps. w branży seo nie podajemy adresów chyba że chcesz zostać przez kogoś zlinczowany :p
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1