nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Jakie strony tworzyć pod system?

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 26-10-2009 00:33

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Na jednym z for zostało zadane pytanie tak jak w temacie tego wątku, udzielając odpowiedzi tam postanowiłem to samo napisać i u nas a wiec...

Jeśli zamierzasz dopiero rozpocząć tworzenie stron pod system warto na wstępie przede wszystkim zwrócić uwagę na "dostępność" wolnych miejsc w konkretnych kategoriach tematycznych http://www.seomatik.pl/stats/ - im "dostępność" niższa tym szybciej zostaną przydzielone linki na Twoją stronę a tym samym szybciej otrzymasz punkty.

Druga kwestia to ilość podstron w serwisie - optymalna ilość zarówno dla użytkownika jak i systemu to wartości w przedziale 100-1000.
Maksymalna ilość podstron za które system punktuje to 10.000, minimalna liczba site w przypadku gdy pr=0 to 5 - dla serwisów gdy liczba zlokalizowanych urli jest niższa niż 15 następuje redukcja punktów (przy 9 zlok. url = 50%) - czyli na pewno warto robić serwisy o minimum site=15

Trzeci czynnik decydujący o ilości otrzymanych punktów to ilość wyświetlanych linków systemowych- zakres jest dość szeroki od 1 do 15 linków - jeśli przykładowo na jednej stronie ilość wyświetlanych linków wyniesie 15 linków a strona otrzyma 6.000 punktów to w przypadku wyświetlania tylko 5 linków ilość otrzymanych punktów wyniesie około 2000 punktów (zdarzają się przypadki zapominania o tym czynniku dlatego celowo opisałem go na przykładzie...)

W przypadku nowo tworzonych stron akurat nie będziemy mieli do czynienia z PR>0 ale dla stron starszych, PR wpływa w następujący sposób na ilość otrzymywanych punktów: PR=1, dodatkowe 1000pkt dla strony; PR=2 - +2000pkt; Pr=3 - +3000pkt; itd

Pośredni wpływ na ilość otrzymanych punktów będą miały inne czynniki takie jak estetyka strony i jej zawartość, parametry strony (np. bl, site), ilość subdomen w danej domenie - 5-10% użytkowników skrupulatnie analizuje lokalizacje w których zostały przydzielone ich linki i korzystając z opcji np. blokowanie przydzielania linków na danych serwisach, maski, wycofywanie linków... mają wpływ na szybkość przyrostu przydzielania linków systemowych na konkretne strony co przekłada się na ilość otrzymywanych punktów.
Dodano: 31-10-2009 10:15

Autor: usunięty
Witam!!!
Propozycja do Adminów

Proponuję zmienić sposób przydzielania punktów za wyswietlanie linków.
Uwazam, iż najlepszym rozwiazaniem byłoby przydzielanie punktów za ilośc linków wybranych przy instalacji przypadajacych na poszczególne strony, a nie natomiast dopiero za te linki, które dopiero może sie wyswietlą. Proponuje aby na wstepie przydzielac całe punkty za linki.
Wówczas każdy miałby pełna ilośc punktów z stron i swobodnie mógłby nia dysponować. Jeśli ktos chce aby jego linki nie wyswietlasły sie na jakiś stronach to nie sobie je tam blokuje.

Pozdrawiam
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1