nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
checkbox i masowe ustawianie masek

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 27-10-2009 16:28

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Jak sprawdzam site, dla każdego z listy linków, to otwieram prawym w nowej zakładce - widzę masowo, które strony nie są w indeksie.

Dużym usprawnieniem byłoby też masowe ustawianie maski - zaznaczam przy danym, rozdysponowanym linku chceckbox, potem ostatecznie gdy przelecę całą listę, naciskam tylko raz "nie umieszczaj tego linku na tej stronie", bądź dowolna, wybrana maska. Dzięki temu unikam np. 20 przeładowań strony (podczas klikania na danej masce dla danego linku), dla listy 100 sprawdzonych linków. Serwer seomatika ma także mniejszy transfer.

Można bardzo szybko dzięki temu sprawdzić dużo linków. Jedni sprawdzają codziennie, inni w ogóle :) ,a inni raz na jakiś czas, aby nie rozdrabniać się.

To tylko moja propozycja, pozdrawiam
Dodano: 27-10-2009 16:31

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Oczywiście obecną funkcję, czyli każdy link ma swój zestaw ikon pozostawić.

Np. na samym dole, pod ostatnim linkiem jeszcze jeden zestawik ikon dla zaznaczonych checkboxami.

Wracam klikać linki ;)
Dodano: 30-10-2009 21:08

Autor: usunięty
Jeżeli wprowadzę *.domena.pl jako nową maske, to system automatycznie usunie linki z domeny i subdomen już dodanych ?

nie chce mi się klikać setki razy :)
Dodano: 30-10-2009 22:08

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Maska działa od momentu jej wprowadzenia i tyczy się nowo przydzielanych lokalizacji.

Zależy ile masz tam już przydzielonych lokalizacji ale możesz rozważyć ponowne dodanie tego linku jako nowego w grupie a poprzedni usunąć.
Dodano: 30-10-2009 22:32

Autor: usunięty
No tak, tylko co to daje to ustawianie masek po fakcie, jak się wcześniej nie zna domen na których nie chce linków.
Dodano: 30-10-2009 23:11

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania masek a jeśli już to naprawdę w bardzo skrajnych sytuacjach - to samo tyczy się opcji blokowania przydziału linków na danym serwisie.

Blokowanie przydzielania linków na danej stronie oraz używanie masek stosowane jest jedynie przez 5% użytkowników systemu.

Stoimy na stanowisku że najlepszym moderatorem stron jest samo google a w tej kwestii w pełni z nim współpracujemy.
Dodano: 02-11-2009 14:17

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Oczywiście, tyle, że spośród PODstron na których został rozlosowany link prawie 1/2 nie jest zaindeksowana (?). Czy system nie mógłby bazować na tylko na zaindeksowanych podstronach, wtedy ja np. nie musiałbym używać masek i inni.
Dodano: 02-11-2009 15:37

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
To może jeszcze raz w skrócie przedstawię sytuacje odnośnie tej kwestii:

1) biorąc pod uwagę że w systemie będzie 100k serwisów przy chęci sprawdzenia każdego z nich 100 gwarantowanych urli pod kątem zaindeksowania otrzymujemy wynik 10.000.000 urli które uważasz że trzeba by ciągle monitorować (co 24h)

2) Zakładając że będziemy te 10 mln urli dziennie sprawdzali to czy jeśli dany url był wczoraj zaindeksowany a dziś już nie bo np. sprawdziliśmy na innym DC to powinniśmy te linki z danego urla wycofać? - zakładając że będzie to 10% urli czyli 1 mln url x ilość wyświetlanych linków powiedzmy średnio 10 sztuk to daje wynik 10 mln linków którym trzeba zmienić lokalizacje a w tym momencie to już robi się typowa rotacja linków nie wspominając że wartość 100 razy mniejsza linków do rozdzielenia w ciągu doby jest już niesamowitym wynikiem

3) piszesz że stosując maski rozwiązujesz ten problem - nie sadzę, większość serwisów w każdym momencie zawsze będzie miała jakiś url nie zaindeksowany w danym dniu.

4) zapewne obserwujesz w ostatnich dniach wzrost site o 300% - co będzie jeśli sytuacja się odwróci i site wróci do poprzedniego poziomu? - większość urli ponownie nie będzie zaindeskwoana.

5) to że jakaś url dziś na tym DC nie jest zaindeskowany nie znaczy że nie był wczoraj, także to nie oznacza że nie będzie jutro i też to nie znaczy że po nich nie wędruje bot google i nie widzi Twojego linku

6) i ostatecznie to że tymczasowo jakiś url zaliczany jest do urli gwarantowanych a nie jest zaindeskowany to nie znaczy że nic z tego w dniu dzisiejszym nie masz - na wielu serwisach w takim przypadku możesz mieć wielokrotnie więcej linków jako Bonus Link na zaindeksowanych urlach - a więc wycofując wteyd taki link gwarantowany jednocześnie usuwasz x linków bonusowych.
Dodano: 02-11-2009 15:44

Autor: usunięty
nie no jak ktos sie z tym nie zgdadza to niech sobie wycofuje ale to bez sensu dzis wycofac i przydzielic w innym miejscu a jutro moze znowu wykasowac z innego miejsca bo tez je google wywali - to wtedy trzeba korzystac z rotacji a tu sie nie trudzic.
Dodano: 04-11-2009 22:57

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
W sumie prawda. Zauważyłem, że nawet takie serwisy co już mi się wydaje, że nie mają zaindeksowanych podstron, trafiają się z zaindeksowaną podstroną. Nie znam dokładnie idei linków bonusowych, ale jeśli dobrze rozumiem, to oprócz linku gwarantowanego na danej domenie jeszcze parę razy dostaję ten sam link jako bonusowy, w ramach zabrania punktów jak za 1 gwarantowany link? W takiej sytuacji, to rzeczywiście gwarantowany może być niezaindeksowany, a bonusowe tak.

W sumie muszę na próbę spróbować skuteczności samego seomatika, bez masowania domen.

Robił już ktoś testy obecnej skuteczności?
Jakie kryteria objąć, bo na pewno warto porobić ten sam link w wielu kategoriach?

Ale jak sprawdzam, to są dla pewnej kategorii linków domeny na których zawsze wylosowany link trafia się na zaindeksowanej stronie.
Więc jednak da się mieć porządnie zaindeksowane podstrony. Na niektórych domenach raz na 10 trafia się na zaindeksowane podstrony.

Całkowicie rozumiem, że nie da się sprawdzać codziennie podstron, ale można np. raz w tygodniu (?) i jeśli np. dana podstrona 3 razy pod rząd jest niezaindeksowana, to nastepuje jej wyrzucenie z systemu i rotacja z niej linków.

Ja się nie znam, ale trafiają się domeny gdzie zawsze jest zaindeksowana podstrona (mogę podać przykład) oraz ich przeciwieństwa.
Dodano: 05-11-2009 00:10

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Nie znam dokładnie idei linków bonusowych, ale jeśli dobrze rozumiem, to oprócz linku gwarantowanego na danej domenie jeszcze parę razy dostaję ten sam link jako bonusowy, w ramach zabrania punktów jak za 1 gwarantowany link?
Tak.

Testy najlepiej robić samemu pod siebie bo każdy ma inne potrzeby.
Z tego co my zrobiliśmy to w każdej kategorii linkowaliśmy inną domenę - po 10 dniach każdy z linków miał przydzielonych lokalizacji od 100 do 500. Najlepszy uzyskany wynik to 17 pozycja, były też i takie co nie weszły w top100. Frazy były najprostsze z możliwych. Więc moc jest a co do jej wielkości to już kwestia domen jakie będą trafiać do systemu - oczywiście Twoje zgłaszane uwagi są słuszne - liczymy że z biegiem czasu jakoś stron trafiających do systemu będzie rosła.
Dodano: 05-11-2009 12:29

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Dziękuję.

Sam też przeprowadzę testy - na swoją własną potrzebę.
Już teraz mogę powiedzieć że system jest skuteczny. Jego idea jest konkretna - linki stałe, z pełną możliwością zarządzania.
Na początku myślałem "o nie kolejny system..." - teraz bardzo seomatik mi się podoba.

Tak jak Admin SMA napisał - wszystko będzie zależeć od jakości stron jakie będą użytkownicy wprowadzać :)

A Pan google nie śpi i też pomoże w porządkach :D

Pozdrawiam!
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1