nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
Instalacja pod Wordpressem

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 07-06-2016 23:00

Autor: vsqool
Zarejestrowany: 07-06-2016
Postów: 4
Czy mógłbym prosił o pomoc w instalacji skryptu ?

moja strona to vsqool.pl

Umieściłem już wymagane pliki na serwerze w katalogu "/domains/vsqool.pl/" jak również wpisałem podany kod do pliku footer.php przd kodem </body></html>. Czy coś jeszcze należy zrobić na serwerze aby to zaczeło działać ? Gdy klikam na aktywację to dostaje komunikat
"Niepoprawna instalacja - brak skryptu na serwerze lub inna wersja skryptu od aktualnej"
Dodano: 08-06-2016 07:38

Autor: neon103
Zarejestrowany: 09-09-2009
Postów: 30
Instrukcja instalacji: http://www.seomatik.pl/manager/scripts/

Z tego co piszesz to wszystko zrobiłeś według mnie prawidłowo. Ewentualnie nie napisałeś nic o chmodach - należy folder ustawić na 777 lub inny w zależności od firmy hostingowej (np: w biznes-host.pl ustawiam na 711).

Nie wiem w jakiej firmie masz hosting ale przypadkiem nie masz po zalogowaniu na FTP folderu public_html? Pliki systemowe muszą znajdować się tam gdzie masz pliki Wordpressa czyli wp-admin, wp-content, wp-config.php itd.

Kod systemowy wstawiłeś prawdopodobnie w dobre miejsce. Zawsze możesz zainstalować wtyczkę do Wordpress "Code PHP in Widget" i spróbować dodać kod gdzieś w menu chociaż w celu sprawdzenia. Ustawić w widgetach.

Może wina jest po stronie firmy hostingowej - blokuje połączenie. W jakiej firmie posiadasz hosting?
Dodano: 08-06-2016 08:42

Autor: vsqool
Zarejestrowany: 07-06-2016
Postów: 4
Witam,

Napisałem już do swojego hostingu w tej sprawie i poradzili mi żebym przeniósł pliki z folderu /domeins/vsqool.pl/ do /domeins/vsqool.pl/public_html/. Ustawiłem już uprawnienia folderu na 777. Mam hosting w hekko.pl

Jest już chyba postęp bo wyświetla się biała strona.

Kod wstawiłem w folderach motywu czyli w moim przypadku jest to:
/domains/vsqool.pl/public_html/wp-content/themes/x/framework/views/global/_footer.php

Ma ktoś jakiś pomysł ?
Dodano: 08-06-2016 09:05

Autor: vsqool
Zarejestrowany: 07-06-2016
Postów: 4
Po zmianie uprawnien plików i katalogu dostaje komunikat:

"Brak katalogu z linkami"
Dodano: 08-06-2016 14:30

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Pokombinujmy z chmodami na katalogu - 755 :)
Dodano: 08-06-2016 20:13

Autor: vsqool
Zarejestrowany: 07-06-2016
Postów: 4
Rozwiązane.

Ale dla potomnych. Na moim serwerze po wypakowaniu paczki potraktowało mi pusty folder jako edytowalny plik. Coś jak by to był plik .php. Usunąłem ten plik i stworzyłem ręcznie katalog o tej nazwie i to załatwiło problem.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1