nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Linki w zbanowanych domenach?

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 08-11-2009 18:49

Autor: usunięty
Witam

Przeglądam sobie właśnie backlinki w systemie i widzę, że spory procent linków prowadzi ze zbanowanych domen (póki co sprawdzam tylko podsystem adultowy, innymi zajmę się później). Mam pytanie - jak często domeny wyświetlające linki są sprawdzane i po jakim czasie linki w zbanowanych domenach są automatycznie usuwane przez system?

Nie wiem czy tracić czas i kasować to ręcznie od razu czy też poczekać aż system to sam wyczyści (chociaż przy tak dużym procencie banów jaki widzę w stronach adultowych będzie to pewnie problem).

pozdrawiam,
Krzysztof
Dodano: 08-11-2009 23:04

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
http://www.seomatik.pl/forum/topic/245-zbanowane-domeny/

Za 10 dni wszystko będzie już trybiło na bieżąco więc nie musisz tej kwestii monitorować - lecz jeśli na taką domenę natrafisz przed monitoringiem systemu i ją zgłosisz to będzie usunięta w ciągu 24h.
Dodano: 09-11-2009 07:57

Autor: usunięty
Dziękuję za odpowiedź. Wszystko jasne, poczekam.

PS: przydała by się jakaś wyszukiwarka na forum, żeby nie zadawać tych samych pytań.
Dodano: 20-11-2009 15:49

Autor: usunięty
Witam

Minęło 10 dni a ja widzę, że system nadal rozlosowuje mi linki na zbanowanych domenach w stylu 19**.elk.pl

Trochę to denerwujące, skasowałem ręcznie tych linków kilkadziesiąt, ale jeśli chciałbym wyczyścić je wszystkie to bym musiał nad tym spędzić z tydzień :|

Kiedy to będzie w końcu wyczyszczone?
Dodano: 20-11-2009 15:55

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Ostatni tydzień to usunięcie z systemu ok 1000 stron - strony są usuwane systematycznie - co prawda nie widać tego idealnie na wykresie z ilością domen gdyż dodawane są w dość szybkim tempie nowe strony ale fakt jest taki że proces usuwania trwa...
Dodano: 20-11-2009 15:55

Autor: usunięty
Z tego co mi wiadomo to proces czyszczenie jest w trakcie.
Jeśli dobrze kojarzę to ma potrwać ok 4 tygodni, więc jeszcze trochę tego w systemie jest.


PS. Kilkadziesiąt linków to ja codziennie usuwam ;)
Dodano: 20-11-2009 16:03

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Dokładnie, od 16 listopada każdego dnia wylatuje średnio 100-150 stron, linki są wycofywane, rozliczane i przydzielane na nowe strony zgodnie z opcjami przyrostu i limitami ustawionymi dla danego linku. Że jest to proces obejmujący duże ilości operacji dlatego jest rozłożony w czasie (4 tygodnie) - doskonale go widać chociażby po statystykach kategorii handel-biznes-ekonomia - mimo że dodawane są nowe strony, dostępność kategorii gwałtownie maleje, stąd też prośba o obserwacje statystyk i w miarę możliwości uzupełnianie... co będzie się przekładało na szybkie zapełnienie nowych stron linkami i natychmiastowe naliczanie dla nich punktów.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1