nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Nie umiszczaj żadnego linku na stronach TEGO użytkownika

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 17-11-2009 22:07

Autor: usunięty
Czy to możliwe? Nie muszę znać nazwy użytkownika, który stworzył dane zaplecze, aby ta opcja mogła działać. Z autopsji (przeglądnięciu paruset stron w systemie) mogę śmiało stwierdzić, że część SPAMU należy do tego samego użySZKODNIKA. Takich użytkowników w systemie jest zapewne bardzo wielu. Gołym okiem widać, kto tworzy dobre zaplecze, a kto tworzy je na jedno kopyto. Poziom niektórych "stron" w systemie powala na kolana :(.
Dodano: 20-11-2009 15:47

Autor: usunięty
Też bym się pod tym podpisał.
Dodano: 20-11-2009 15:58

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
To nie jest dobre rozwiązanie. Drugi rok administrowania GotLink.pl udowadnia że nawet najwięksi spamerzy rozpoczynają robić strony unikalne - bo tylko z takich uzyskuje się najlepsze wyniki.
Dodano: 07-12-2009 05:07

Autor: usunięty
To moze by nie tracic tyle czasu wymieniajmy sie listami domen do blokowania jako spam?
Moze to przekona pewne osoby ze nie placimy za smietniki.

Moja lista:
*.augustow.pl
*.babia-gora.pl
*.bedzin.pl
*.beskidy.pl
*.bialowieza.pl
*.bialystok.pl
*.bielawa.pl
*.bieszczady.pl
*.boleslawiec.pl
*.bydgoszcz.pl
*.bytom.pl
*.cieszyn.pl
*.czeladz.pl
*.czest.pl
*.dlugoleka.pl
*.elblag.pl
*.elk.pl
*.glogow.pl
*.gniezno.pl
*.gorlice.pl
*.grajewo.pl
*.ilawa.pl
*.jaworzno.pl
*.jelenia-gora.pl
*.jgora.pl
*.kalisz.pl
*.kazimierz-dolny.pl
*.karpacz.pl
*.kartuzy.pl
*.kaszuby.pl
*.katowice.pl
*.kepno.pl
*.ketrzyn.pl
*.klodzko.pl
*.kobierzyce.pl
*.kolobrzeg.pl
*.konin.pl
*.konskowola.pl
*.kutno.pl
*.lapy.pl
*.lebork.pl
*.legnica.pl
*.lezajsk.pl
*.limanowa.pl
*.lomza.pl
*.lowicz.pl
*.lubin.pl
*.lukow.pl
*.malbork.pl
*.malopolska.pl
*.mazowsze.pl
*.mazury.pl
*.mielec.pl
*.mielno.pl
*.mragowo.pl
*.naklo.pl
*.nowaruda.pl
*.nysa.pl
*.olawa.pl
*.olecko.pl
*.olkusz.pl
*.olsztyn.pl
*.opoczno.pl
*.opole.pl
*.ostroda.pl
*.ostroleka.pl
*.ostrowiec.pl
*.ostrowwlkp.pl
*.pila.pl
*.pisz.pl
*.podhale.pl
*.podlasie.pl
*.polkowice.pl
*.pomorze.pl
*.pomorskie.pl
*.prochowice.pl
*.pruszkow.pl
*.przeworsk.pl
*.pulawy.pl
*.radom.pl
*.rawa-maz.pl
*.rybnik.pl
*.rzeszow.pl
*.sanok.pl
*.sejny.pl
*.slask.pl
*.slupsk.pl
*.sosnowiec.pl
*.stalowa-wola.pl
*.skoczow.pl
*.starachowice.pl
*.stargard.pl
*.suwalki.pl
*.swidnica.pl
*.swiebodzin.pl
*.swinoujscie.pl
*.szczecin.pl
*.szczytno.pl
*.tarnobrzeg.pl
*.tgory.pl
*.turek.pl
*.tychy.pl
*.ustka.pl
*.walbrzych.pl
*.warmia.pl
*.warszawa.pl
*.waw.pl
*.wegrow.pl
*.wielun.pl
*.wlocl.pl
*.wloclawek.pl
*.wodzislaw.pl
*.wolomin.pl
*.wroclaw.pl
*.zachpomor.pl
*.zagan.pl
*.zarow.pl
*.zgora.pl
*.zgorzelec.pl
Dodano: 07-12-2009 10:23

Autor: usunięty
hehe :D JA się zgadzam w 100%!
Dodano: 07-12-2009 12:31

Autor: neon103
Zarejestrowany: 09-09-2009
Postów: 30
To moze by nie tracic tyle czasu wymieniajmy sie listami domen do blokowania jako spam?

Blokować domeny regionalne? Przecież są równie wartościowe jak np: net.pl, .pl itd. Większość systemów wynagradza domeny główne czyli także regionalne.
Dodano: 07-12-2009 13:44

Autor: usunięty
Blokować domeny regionalne? Przecież są równie wartościowe jak np: net.pl, .pl itd. Większość systemów wynagradza domeny główne czyli także regionalne.


Nie wiem jakie systemy masz na mysli bo napewno nie googla.
O tych domenach byla juz wielokrotnie mowa.
Najwiekszy smietnik i nie na temat to wlasnie z domen regionalnych idzie.
Strony fatalnej jakosci, przypisane do zlej Kat. i po Chinsku.
Czy ktos to sprawdzal co jest dodawane?
do czego wybieram tematyke? czy Strony Anglojęzyczne skoro i tak i tak wszystko leci w jeden smietnik? (za jaki pobierane mam pkt.)
Dodano: 07-12-2009 13:57

Autor: neon103
Zarejestrowany: 09-09-2009
Postów: 30
Nie wiem jakie systemy masz na mysli bo napewno nie googla

Nie wiem dlaczego mieszasz Google do systemów wymiany linków. Dużo systemów daje dodatkowe punkty domeną regionalnym np: linkme, e-weblink, gotlink.

Zgodzę się z Tobą, że najwięcej zaplecza jest stawianych na domenach regionalnych ale też jest druga strona medalu - Google je szybko wybanowuje.
Dodano: 07-12-2009 18:04

Autor: usunięty
Ile warte te wszystkie punkty jak nikt tego nie bedzie chcial kupowac?
Tu nie jest problemem domena regionalna tylko osoba jaka stawia tam swoje smietniki i przez jaka tracimy czas i pieniadze.
I oczywiscie cierpi przez taka osobe ktos co postawi na podobnej domenie wartosciowe zaplecze bo jedyna skuteczna metoda blokowania poza siedzeniem kazdego dnia po dwie godziny i kasowania pojedynczych linkow jest blokowanie calych domen.

W interesie wszystkich jest wysoka jakosc zaplecza bo na takim moge placic za pkt. jak nie bede ich tracil na smietniki to zarobi na tym wartosciowe zaplecze i ja bede zadowolony.
Dodano: 07-12-2009 22:00

Autor: usunięty
nie dawno przeprowadziłem, identyczną dyskusję i zakończyła się krytycznie ponieważ spamerzy seomatika bronią się, że ich spamy nie szkodzą, a twierdzę dalej, że szkodą ponieważ po mojej notce na innych seo blogach pojawiły się podobne notki o spamie w swl
Dodano: 10-12-2009 18:18

Autor: usunięty
Darkon nie oczekiwal bym merytorycznej dyskusji z kims kto nie potrafi nawet Wikipedii prawidlowo kopiowac.
A gdzie unikalna Tresc?
PR strony?
Teamatyka zgodna z kat?
Czy IP i domena?
A to sa podstawy wartosciowego linku.
Mozemy takim zapleczem pozycjonowac co najwyzej stolarnie w Zasciankowie.

Od dwóch miesięcy efektywnosc systemu jest na poziomie smiechu co widac w raportach.

Wchodzac na Gielde punktow przychodzi tylko jedno powiedzenie na mysl
Kupic Polaka za ile jest wart a sprzedac za ile sie ceni.
Dodano: 29-12-2009 17:18

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Pytanie do narzekających Panów.

Czy interesują Was linki ze stron które wg Was są śmietnikiem, lecz mimo tego śmietnik ma PR > 0 ?

Znam wiele spamów, śmietników z site >1000 i PR strony głównej np. 2

To, co wg google jest wartościowe (w tym także niektóre śmietniki) seomatik również uznaje za wartościowe. Jeśli dane zaplecze zostaje wyindeksowane, seomatik usuwa je z systemu.

Kiedyś namiętnie nakładałem różne maski na różne podstrony/całe serwisy. Potem sprawdziłem, że w koncie google, jako linki do mojej strony google widzi na samym początku linki z jednego właśnie takiego śmietnika, z którego linki namiętnie kasowałem, nawet nałożyłem maskę na cały serwis.
Dodano: 29-12-2009 17:22

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Jeszcze jedno.

Wg mnie w każdym systemie jest taki sam syf, tylko seomatik udostępnia tak dużo możliwości sprawdzenia gdzie linki się pojawiają.

Tak mi się wydaje
Dodano: 06-01-2010 16:32

Autor: usunięty
dodajcie możliwość tworzenia czarnej listy bo te strony filmowe w domenach regionalnych to porażka, a usuwanie ręczne to kilka godzin
Dodano: 07-01-2010 20:48

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Pomijanie domen
Dodano: 09-01-2010 17:12

Autor: usunięty
Poswiecilem troche czasu zeby zrobic porzadek w swoich linkach.
Stworzylem w ten sposob liste stron, ktorych blokowanie moze Wam sie przydac.
Lista znajduje sie pod ponizszym adresem:

http://pokazywarka.pl/seomatik-czarna-lista/

Czekam na dalsze propozycje. Moze uda nam sie w ten sposob pozbyc tego spamujacego badziewia.
Dodano: 09-01-2010 17:13

Autor: usunięty
Link do listy
Dodano: 10-01-2010 20:53

Autor: usunięty
Dzieki panowie za listy
Dodano: 12-04-2010 13:03

Autor: usunięty
I tak bede stawiac spam :-)
Dodano: 12-04-2010 17:26

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wątek powstał pół roku temu - sądzę że za kolejne pół roku będzie już nieaktualny z kilku powodów.

W między czasie powstały nowe opcje np. miejsca lokalizacji przydzielanych linków. System również wprowadził cięcia punktowe za dużą ilość linków wychodzących oraz niski BL. To wszystko powoduje że za kolejne pół roku szanse na znalezienie ewidentnego spamu w systemie będą bardzo niskie.

Celem Seomatik.pl jest ograniczenie serwisów z wysoką ilością linków wychodzących, znaczące podniesienie poziomu BL stron systemowych oraz uzyskanie dużego udziału w systemie przez strony o PR>0. Na to wszystko dajemy sobie około pół roku a zachodzące zmiany można obserwować na bieżąco w statystykach systemu.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2