nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Kosz
wadliwość systemu

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 03-12-2009 16:44

Autor: usunięty
Zauważyłem, że system nie przydziela linków w ilości ustawionej przez użytkownika. Okazuje się, że system emituje kosmiczne liczby linków.
Np. Na dzień dzisiejszy do jednej ze stron powinno być rozlosowanych 20 linków z konkretnym anchorem, a szukajki pokazują ich ponad sto i faktycznie wszystkie te linki widnieją w systemie i to na jednej domenie.
Wolałbym, żeby system rozlosowywał linki w takiej ilości, w jakiej je ustawiłem, a nie w ilości wielokrotnie przekraczającej określony przeze mnie dzienny przyrost linków.
Jeśli tak się dzieje, to może powinniśmy podawać przyrosty w promilach.

Taki feler dyskwalifikuje system.
Dodano: 03-12-2009 17:20

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Zapoznaj się z działaniem systemu i nie opowiadaj bajek, bo takie wypowiedzi faktycznie mogą prowadzić do Twojej eliminacji z systemu.
Kosz.
Dodano: 03-12-2009 20:04

Autor: usunięty
jeszcze raz wysłałem priva z opisem mojego przypadku. Myślę, że jako użytkownik systemu, dodający tu swoje zaplecze mogę liczyć na wyjaśnienia.
W końcu poruszony przeze mnie problem dotyczy bezpieczeństwa i stabilności systemu. Samego jego algorytmu.

Jeśli mam dodać następne zaplecza muszę mieć pewność, że system działa właściwie. Jeśli tej pewności mieć nie będę, to sam się wyrejestruję.
Tak, czy owak sytuacja wymaga wyjaśnień.
Proszę o poważne i odpowiedzialne potraktowanie mojego przypadku.
Tu przecież nie chodzi tylko o mnie, a być może o wszystkich użytkowników systemu i sam system. Jedziemy na tym samym wózku, więc ta wrogość admina zupełnie jest dla mnie niezrozumiała.
Dodano: 03-12-2009 21:04

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jeśli nie zapoznałeś się z zasadami działania systemu a stwierdzasz publicznie ze takie jego działanie go dyskwalifikuje to automatycznie temat się kończy bo nie ma co wyjaśniać skoro sam już wszytko wiesz.

Po drugie w ramach wyjaśnienia Twój link znalazł się na 20 serwisach - na każdym po 1 linku gwarantowanym za którego płacisz odpowiednia ilość punktów wyświetlona przy linku w szczegółach linku.

Po trzecie w kilka watkach na forum był opisywany mechanizm z linkami - poza linkami gwarantowanymi które są przydzielane po jednej sztuce w ramach jednego serwisu, także są, przydzielane linki jako Bonus Link (gratisowe).

Odnośnie Bonus Link znajdziesz w dziale newsów opis, jak również w kilku watkach forum.

Jaki wpływ na pozycjonowanie ma Bonus Link? - rozpatrzymy to na przykładzie:
Serwis A wymienia się linkiem z serwisem B - oba serwisy mają powiedzmy site:10.000.
Po tej wymianie serwis A posiada 10000 linków w serwisie B i na odwrót.

Jak to jest w systemie? - że pozycjonowanie systemami nie jest tak efektywne jak wymiana linkami miedzy serwisami to mimo wszystko Bonus Link zapewnia pewną jego namiastkę gdyż poza 1 linkiem gwarantowany w ramach serwisu przydzieli również dodatkowe 10, 100 czy 300 linków na podstronach w zależności od kilku czynników m.in wielkości site... - co prawda, nie jest to 10k linków dodatkowych jak w ramach normalnej wymiany linkami no ale lepsze to niż nic...
Dodano: 03-12-2009 22:05

Autor: usunięty
wszystko pięknie z bonusami, ale czy nie mogłyby one trafiać do mojej puli punktów, po to by linki, również te bonusowe były losowane zgodnie z ustawionymi przeze mnie przyrostami linków.
Nie jestem przekonany do tych skoków BL i wolałbym żeby zdefiniowany przeze mnie przyrost linków był rzeczywistym przyrostem.

Warto to zmienić w systemie, bo dla mnie to akurat wada.
Dodano: 03-12-2009 23:01

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Czyli nie stosujesz wymiany linkami pomiędzy serwisami gdyż uważasz że więcej niż jeden link w obrębie danej domeny jest czymś złym? - system niestety nie będzie cofał się w tej kwestii gdyż jednak w tym przypadku, linkowanie jest bardziej naturalne i bardziej przypomina wymianę linków pomiędzy serwisami a niżeli uzyskiwanie linków z swl. Możesz również skorzystać z opcji usuń i nie przydzielaj więcej linków na tej stronie - mimo że to serwis Pr=1, site>10000, Age:2001 :)
Dodano: 04-12-2009 12:48

Autor: usunięty
Twój ostatni post nie jest odpowiedzią na poruszoną przeze mnie kwestię. Jeśli uważasz, że należy do tego aspektu wrzucić wiek domeny, BL i site, to zupełnie mylisz fakty. Poza tym o jakości zaplecz to akurat seomatik nie ma wiele do powiedzenia, niestety.
Trzymajmy się faktów.
Może jednak w systemie nie będzie spamu, czego nam wszystkim życzę
Chętnie poczekam na zaplecze z 2001 roku i link na stronie głównej ;)
Dodano: 04-12-2009 21:19

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Również Twoja odpowiedź nie jest odpowiedzią na moje pytanie a więc powtórzę pytanie... - czy wg Ciebie wymiana linków pomiędzy serwisem A a B jest zła jeśli automatycznie obie strony zyskują nie jeden link w obrębie domeny a 10.000?

I jeszcze raz powtórzę że polityka systemu jest właśnie taka że jeśli tylko strony systemowe to umożliwiają to system działa tak aby ilość darmowych linków bonusowych w obrębie danego serwisu była jak największa - dla tych którzy z tego korzystać nie chcą, system został wyposażony w niezbędne opcje aby tego uniknąć.

Co do jakości już tyle było powiedziane że nic nowego się nie wymyśli - jeśli na większości stron są zainstalowane inne systemy a podejście użytkowników jest na zasadzie dać jak najmniej a wziąć jak najwięcej to prowadzi tylko do jednego, że w każdym systemie jakość jest podobna a za nią odpowiadają użytkownicy - to od nich zależy ile zainstalują na stronach systemów i to od nich zależy na których stronach linków nie chcą - nie sądzę aby ktoś wtedy dodawał do systemu strony nie mając z nich korzyści.

System stoi na straży podstawowego czynnika - zaindeksowanie strony w google - na straży innych czynników stoją użytkownicy zgodnie z własnymi przekonaniami.
Dodano: 16-12-2009 03:34

Autor: usunięty
i właśnie domena, która wygenerowała w ramach systemu do mojej strony kilka tysięcy linków przestała istnieć...
Zatem mój pomysł, aby użytkownik miał wpływ na rozporządzanie punktami bonusowymi wydaje się bardzo uzasadniony.
Gdybym miał wpływ na rozdział przyznanych mi linków bonusowych, straciłbym ich teraz nie kilka tysięcy, a ok. 20. To spora różnica.
Dodano: 16-12-2009 03:41

Autor: usunięty
i jeszcze odpowiedź na Twoje pytanie.

Oczywiście, uważam, że takie hurtowe przyznawanie linków, to nic dobrego. Idea SWLi to stworzenie pozorów naturalnego linkowania, tzn. system powinien zapewniać linki z różnych domen, a nie generować z jednej domeny tysiące linków do jednej strony. To akurat ogromna wada systemu, ale rozumiem, że nad tym pracujecie i wkrótce rozwiążecie problem.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1