nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
ubywanie pkt

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 05-06-2010 11:37

Autor: iberian
Zarejestrowany: 05-03-2010
Postów: 26
od pewnego czasu obserwuje ubywanie pkt na podpietych stronach
strony nie maja jeszcze 100 dni wiec ciecia ich nie obowiazuja

site w g rosnie, bl rosnie, linkow praktycznie nikt nie wycofuje
a jednka co pewien czas, strona traci ponad 500 pkt

na poczatku myslalem ze to odebranie tych 800 pkt ktore dostaje sie na 'dziendobry', ale jednak takich zmniejszen widzilem juz 3 czyli duzo poza pierwsze 800 pkt

roznice widze bo majac kilka podobnych stron o podobnych parametrach i podobnej liczbie przydzielonych linkow, gdzie liczba pkt byla podobna, wczoraj na czesci z nich widzialem ubytek pkt, miedzy wczoraj a dzisiaj widze roznice w pkt na ponad 10k pkt, mialem ponad 200k pkt za moje strony dzisiaj mam ponizej, pojawil sie rowniez przelew awaryjny

od czego to zalezy?
zmienily sie zasady punktacji?
Dodano: 05-06-2010 14:36

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wszystkie informacje podawane są w dziale aktualności.

Wpływ na spadek podstawowych punktów mają:
- bonus za domenę główną
- bonus za pagerank
- bonus za site
- bonus za staż
- autolinkowanie

Wszystkie powyższe bonusy mają na celu wskazanie użytkownikom kierunku w którym powinny iść działania przy tworzeniu serwisów dodawanych do systemu.

W przypadku gdy to następuje, system przydziela stronom punkty wynikające z danych bonusów. Im więcej serwisów spełnia warunki do otrzymania bonusów tym większy przepływ punktów z punktacji podstawowej do bonusowej.

Innymi słowy, im bardziej zwiększa się różnica jakościowa pomiędzy stronami lepszymi a gorszymi pod względem tych parametrów, tym większa różnica w punktacji pomiędzy takimi serwisami... a więc zwiększa się motywacja do tworzenia stron lepszych czego efektem jest wzrost mocy systemu.

I na koniec kwestia autolinkowania - system ma ograniczoną liczbę lokalizacji a więc jeśli każdego dnia przybywa linków autolinkujących to jednocześnie trzeba skorygować o tą ilość, ilość punktów za serwis gdyż w innym przypadku doszłoby do sytuacji iż użytkownicy posiadaliby wolne punkty a w systemie nie byłoby wolnych lokalizacji.
Dodano: 05-06-2010 16:47

Autor: iberian
Zarejestrowany: 05-03-2010
Postów: 26
rozumiem
wypadaloby wiec zmienic zapis w http://www.seomatik.pl/news/read/5-autolinkowanie-domen/ zwlaszcza czesc 'brak bezpośredniego kosztu'

czy w panelu serwisow daloby jeszcze rade dodac link do adresow autolinkowania (razem z kosztem) jak to jest w dziele linki? lub w ubozszej formie skoro nie ma mozliwosci zdejmowania tych linkow.
bo skoro juz ponosi sie koszty autolinkowania, wypadaloby miec mozliwosc podgladu tych lokalizacji, chociazby do pingniecia
Dodano: 05-06-2010 17:13

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Autolinkowanie nie jest bezpośrednim kosztem więc tak to zostało zapisane. Każda strona niezależnie od swoich parametrów otrzymuje określoną ilość linków o różnym koszcie, a następnie łączny koszt w całym systemie rozkłada się na serwisy, poprzez obniżenie ilości punktów otrzymywanych za linki wyświetlane w serwisie.

Nie przewidujemy wyświetlania lokalizacji bo celem systemu nie jest autolinkowanie - przeznaczanie mocy systemu w tym kierunkiem uważamy za zbędne. W celu zwiększenia mocy płynącej do dodanych serwisów można dodatkowo je podlinkować we własnym zakresie a zdobyte lokalizacje "dopalić".
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1