nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: O systemie
Dokładne wyjaśnienie autolinkowania

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 07-06-2010 09:35

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Witam!

Nie potrafię zrozumieć jak to jest w seomatiku z tym autolinkowaniem.

Wiem że niegdzie nie jest pokazane ile punktów jest zabrane na danym koncie na autolinkowanie, ale mam podejrzenia że na moim koncie za autolinkowanie zabrało mi ponad 300k!

Jak to jest możliwe i dlaczego skoro to zabiera tak dużo punktów to nie ma nigdzie pokazane ile jest zabrane, ile moje serwisy orzymały linków z autolinkowania.

W ogóle dziwne jest to że nie jest to nigdzie wyjaśnione skoro aż tak duży % zabiera z konta seomatik zabiera za autolinkowanie.

Od pewnego czasu mam z tym spore problemy bo zapas 300k na koncie nie wystarcza aby utrzymać obecne linki i przelewy i non stop dostaję awaryjne, które za chwile są zabierane.

Jeśli wczoraj też było jakieś cięcie za autolinkowanie to nie jest to nawet zgodne z datami podanego na forum harmonogramu.

Robi to straszne zamieszanie bo np. jednego dnia ma 1200k za dodane domeny, a na drugi dzień tylko 950k. Mimo że pokazuje mi że to za domeny punkty zabrało, to wiem że to za autolinkowanie.

Dlaczego akurat ten wątek jest tak enigmatyczny w seomatiku?

Proszę rozwińcie ten temat, albo dodajcie w panelu konta jakieś info pozwalające dowiedzieć się jak to jest z autolinkowaniem.

Może to co napisałem wygląda jak jakiś krzyk - ale nie o to mi chodzi.

Jeśli można prosić o wyjaśnienia :) - o taki ton mi chodziło.
Dodano: 07-06-2010 13:15

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Auotlinkowanie jest jednym z wielu elementów systemu i jednym z wielu procesów jakie są w nim wykonywane.

Tak samo jako nie prezentujemy szczegółów wykonywania różnych operacji np. rozdzielania linków, tak samo nie prezentujemy szczegółów autolinkowania.

Koszt autolinkowania serwisów w całym systemie, dodawany jest do kosztów za domeny główne, staż, site a suma tych kosztów obciąża wszystkich domeny poprzez niższą punktację podstawową. W zamian użytkownicy otrzymują bonusy systemowe od autolinkowania do bonusu stażowego a więc istotne jest tworzenie serwisów których parametry pozwolą na otrzymanie jak największej ilości punktów.

Poza autolinkowaniem naliczane są bonusy:
- za domenę główną do 3000pkt
- za staż do 3000pkt
- za site do 3333pkt
...co w połączeniu z bonusem za pagerank, każda wartościowa strona uzyskuje punktacje w okolicach 10000 lub więcej punktów.
Dodano: 07-06-2010 21:40

Autor: seomat
Zarejestrowany: 02-01-2010
Postów: 17
Bez autolinkowania i żadnych bonusów i kar ile powinna w przybliżeniu dostać strona przy 1500 przydzielonych linkach? Chodzi mi o punkty za podstrony.
Dodano: 07-06-2010 22:37

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Gdyby system nie stosował żadnych z innych rzeczy poza wymianą linków... to tyle samo serwis otrzymałby punktów ile osoba linkująca poniosłaby kosztów, czyli w tym przypadku ok 15000pkt.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1