nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Rozmieszczanie linków

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 22-09-2009 21:17

Autor: usunięty
Cóż, nie jest dobrze - ja rozumiem, że to jest start systemu - ale wiem też, że jest tu kilka(naście) osób które dodały swoje zaplecze...
A ja dostałem dla linku ID: 947 na 50 lokalizacji 44 z jednej domeny (odzielnych subdomen). Rozumiem, że użytkownik M... ;) dodał dosyć sporo tego, ale jest bardzo, bardzo wiele innych lokalizacji w obrębie innych domen - dlatego tu prosiłbym o MAKSYMALNE ZRÓŻNICOWANIE domen (a nie serwisów) na jakich się wyświetlają linki.

Chyba do zrobienia ;) ? A wszystkim będzie się, żyło lepiej.
Dodano: 22-09-2009 22:16

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Ptaq, takie uroki stałego systemu i możliwości sprawdzenia gdzie jego link trafił :)

Co prawda testują koledzy M, Ł, D itd lecz proporcje ich stron nie są równe dlatego taki efekt.

Sam proces rozdzielania linków został tak opracowany aby pogodzić wiele różnych spraw począwszy od wydajności po różnorodność.

Przy obecnej rozkładzie stron na kategorie w systemie jeszcze zanim dojdziemy do kwestii różnorodności stron przy rozdzielaniu linków w konkretnej kategorii, szybciej natykamy się jednak na brak samej różnorodności stron w kwestii różnych kategorii.

Pocieszający jest fakt że w obydwu w/w kwestiach z każdym dniem powinno być coraz lepiej gdyż rozpoczęliśmy test wśród dużych graczy a po obecnych testach liczymy na wszystkich pozostałych. Każda kolejna nowa domena w systemie będzie zmieniała proporcje na plus.

Warto podkreślić cele systemu: wszyscy, wszystko za darmo i bez limitów.

W szczegółach linków widoczne są dodatkowe opcje których używanie nie będzie podlegać limitom m.in:
- wycofaj link
- usuń link - i nie zamieszczaj NIGDY więcej TEGO linku na tej podstronie
- usuń link - i nie zamieszczaj NIGDY więcej TEGO linku na tej domenie.
- usuń link - i nie zamieszczaj NIGDY więcej ŻADNYCH moich linków w tej domenie.

Dzięki nim możemy wycofywać i blokować przydzielanie linków na określone strony, domeny tego danego lub wszystkich naszych linków bez żadnych limitów.

Używanie ich w tym momencie byłoby bezcelowe lecz za kilka tygodni gdy ilość domen wzrośnie a proporcje się zmienią opcje te powinny stać się bardzo praktyczne w trakcie użytkowania systemu.
Dodano: 22-09-2009 23:04

Autor: usunięty
Ptaq, takie uroki stałego systemu i możliwości sprawdzenia gdzie jego link trafił :)


No niewątpliwie ma to plusy jak i minusy, ale chyba lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć ;)

Co do tej różnorodności - to tu rozumiem, ze mimo wszystko powinien mieć większy priorytet przydał kategorii niż różnorodność domen ( tu mam na myśli dosłownie domeny a nie serwisy/subdomeny ).
Ale warte by było sprawdzenie czy aby na pewnie nie było więcej DOMEN w tej kategorii co ja dodałem - bo mimo wszystko wydaje mi się, że coś poza tą domeną forów było coś poza tymi 6 linkami co dostałem poza nią.
No ale rozumiem, że nie jest to aż tak proste jak się pisze.

W szczegółach linków widoczne są dodatkowe opcje których używanie nie będzie podlegać limitom m.in:
- wycofaj link
- usuń link - i nie zamieszczaj NIGDY więcej TEGO linku na tej podstronie
- usuń link - i nie zamieszczaj NIGDY więcej TEGO linku na tej domenie.
- usuń link - i nie zamieszczaj NIGDY więcej ŻADNYCH moich linków w tej domenie. 

Tu wydaje mi się, że słowo domena = serwis na którym jest link i to może być trochę mylące - bo dobrze rozumiem, że jak zablokuje wyświetlanie w obrębie jednego z forów to na innym mi się już będzie wyświetlać w obrębie tej domeny ?
Bo można by jeszcze pojechać po bandzie i dać konkretnie domenę w dosłownym tego słowa znaczenniu. Choć dużo osób może zrezygnować z tego dużego serwisu - a jednak na nim tez muszą być rozdzielane linki i to trochę ryzyko jest.

Póki co tyle mi się nasunęło na pierwszy rzut oka - aż ciekaw jestem skuteczności ;)
Dodano: 22-09-2009 23:07

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Cieszę się że rozumiesz, postaram się jednak jeszcze jedną kwestie przemyśleć.

Odnośnie tego słowa "domena" jest tak jak napisałeś, będzie trzeba skorygować :)
Dodano: 23-09-2009 15:35

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wracając do tematu, korekta altów wykonana a także jedna zmiana w sposobie rozdzielania linków mająca w całokształcie polepszyć kwestie przydzielania linków... Też analizowaliśmy wprowadzanie kolejnego kryterium przy rozdziale tak aby objąć kwestie o której pisałeś ale sytuacja wygląda w ten sposób że obecna ilość kryteriów jest bardzo duża i dodanie kolejnego mogłoby w dużym stopniu odbić się na pryrostach... dlatego po prostu musimy poczekać aż zwiększą się ilości stron i linków w systemie a wtedy sytuacja ulegnie zmianie w połączeniu ze stosowaniem dodatkowych opcji powinna być idealna.
Dodano: 23-09-2009 18:56

Autor: usunięty
Tu w przyszłości RACZEJ nie powinno być z tym problemu - ale ja przy 2 frazach i do każdej po 50 linków, znalazłem 2 lokalizacje - gdzie na stronie głównej był link do tej samej mojej strony tylko pod 2 antchorami. Czy to zbieg okoliczności, że na Tysiące dodanych stron z kilkusettysięcznymi podstronami akurat tak się trafiło (wiem ze w kategorii mogło być mniej... ale mimo wszystko). Coś chyba nie jest do końca OK, nie mówię tu nawet o dodatkowych zadaniach sprawdzania czy nie zostało już coś wylosowane na tą podstrone - bo to domyślam się, że dodatkowy proces. Ale by przyjrzeć się procesowi rozlosowywania pod tym względem - bo coś nie wierzę w taki zbieg okoliczności, tylko neidoskonałość rozlosowywania.
Dodano: 23-09-2009 23:05

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wierz mi że przy obecnej ilości stosowanych kryteriów sytuacja jest prawdopodobna - ale żeby się nie powtarzała zastosujemy jeszcze jeden warunek :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1