nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Tętniący życiem system

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 07-10-2010 12:03

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Witam!
Nie jestem pewny czy to dobry pomysł i czy jest możliwy do realizacji, dlatego piszę na forum, aby wypowiedziało się może więcej osób.

Otóż seomatik jest "żyjącym" systemem. Przeliczanie pkt trwa non stop. System dba o podnoszenie jakości dodawanych serwisów punktując za:
- PR
- mało links out
- site
- czas przebywania strony w systemie

oraz każe za:
- niski BL
- dużo links out
- sprawdza zaindeksowanie PODSTRON serwisów i wyrzuca je z systemu, jeśli linki były na niezaindeksowanej PODSTRONIE (wielkie brawa - takiego czegoś chyba nie ma żaden inny system)

Posiadam ponad 1000 serwisów w seomatik. Bardzo ciężko jest mi się doliczyć po różnych zmianach w otrzymanej punktacji (przyrost lub strata) co było powodem (jak napisałem powyżej ma na to wpływ wiele czynników). Wiedza za co straciłem/zyskałem pkt. byłaby bardzo pomocna w podejmowaniu decyzji jak usprawnić swoją taktykę tworzenia zaplecza. Np. straciłem 200k pkt i teraz chciałbym dowiedzieć się czy to przez cięcie, które właśnie nastąpiło, czy może przez wycofanie linków z niezaindeksowanych podstron, czy z jeszcze innego powodu.

Wiem że to jest niemałe wyzwanie dla osób kodujących serwis seomatik, ale może byłaby mozliwość aby pojawiło się jakieś pole (czy to w "Twoje konto", czy w "Serwisy", w którym polu (lub może całej liście - historii), pokazane byłyby zmiany w punktacji. Nie chodzi mi o zapis typu: "straciłeś 100pk, bo zyskałeś link na stronie głównej xxx - to już przesada. Ale np. "Obniżenie punktacji dla strony X o y pkt, z powodu Z. I takie informacje pojawiałyby się jako lista, najnowsza wskakuje nad poprzednie.

Wg mnie taka opcja dostarcza wiele informacji dla osób tworzących zaplecze, lecz także zdaję sobie sprawę że łatwo dać pomysł, a potem przy jego realizacji, trzeba rozbić pomysł na najdrobniejsze szczegóły do zakodowania i pojawiają się różne schody (sam jestem programistą i wiem jak to jest od pomysłu do realizacji).

Co o tym sądzicie? Dla mnie taka opcja byłaby niezmiernie przydatna, ale jeśli tylko dla mnie, to nie będę męczył i postaram się poradzić sobie za pomocą kalkulatora :)

Pozdrawiam!
Dodano: 07-10-2010 16:01

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witaj,

Gdybyś miał dzienną statystykę przedstawianą na wykresie takich parametrów jak:
- suma punktacji za strony;
- suma przydzielonych linków do Twoich stron;
- suma SITE serwisów
- suma BL serwisów

...czy to spełniłoby Twoje oczekiwania? Za największe wahania punktacji pomiędzy dniami odpowiada ilość przydzielonych linków, w dużo mniejszym stopniu site i bl.
Dodano: 07-10-2010 16:32

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
W sumie to tak - wtedy razem z dostępną opcją podsumowań dla aktualnie wyświetlanych serwisów w zakładce "Serwisy" z odpowiednimi filtrami, mogę dowiedzieć się interesujących informacji - czyli za co mi pkt spadły - jak dziś :] milion w noc. Ale też i trochę przybyło linków, szczególnie na stronach głównych.

Więc właśnie dobrze by było móc poznać łatwo z czego wynikają nagłe różnice pkt.

Statystyki dzienne jak najbardziej byłyby pomocne!
Jak można prosić jeszcze o rozróżnienie ile linków przybyło na stronach głównych a ile na podstronach :)

Znaczy się nie "ile przybyło" tylko "aktualna ilość" danego dnia.
Dodano: 07-10-2010 21:10

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Na stronach głównych ilość nie powinna się zmieniać znacząco gdyż takie lokalizacje są przydzielane w pierwszej kolejności a więc ich zapełnienie oscyluje w okolicach 100%.
Dodano: 11-10-2010 12:33

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Proszę:

http://www.seomatik.pl/manager/history/

:)
Dodano: 11-10-2010 16:42

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Właśnie odkryłem!

Dziękuję za te stasty, teraz jak któregoś dnia coś ulegnie radykalnej zmianie to będę mógł sprawdzić z czym to związane.

Jedynie mała drobnostka. nie pojawia się ta "karteczka" na krzywej wykreślającej punkty za domeny.

Dziękuję w moim imieniu i tych którym stanie się to pomocne!

To prawdziwie tętniący życiem system ;)
Dodano: 11-10-2010 18:16

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
A u mnie się pojawia :)

Dokładnie, teraz będziesz miał punkt odniesienia dzięki wykresom - duże wahania punktacji z dnia na dzień wynikać będą głównie z różnicy przydzielonych linków, które teraz będziesz mógł dokładnie śledzić.
Dodano: 11-10-2010 19:55

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Już wszystko działa.

Dzięki!
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1