nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Wiadomości

Inne wiadomości

Automatyczne zarządzanie jakością w SeoMatik.pl

Witajcie,

Dla wszystkich użytkowników mamy wspaniałą wiadomość. Po wielomiesięcznych obserwacjach zakończyliśmy analizę danych zbieranych przez pierwotnie nazwany system zarządzania jakością zwany w skrócie CZJ.

W dniu dzisiejszym wdrożyliśmy moduł odpowiadający za przeliczenie punktacji po uwzględnieniu współczynnika jakości zasobów systemowych. Współczynnik ten obliczany jest na podstawie przesyłanych do niego zgłoszeń w momencie wycofywania linku z lokalizacji z powodu:
- dodania serwisu do błędnej kategorii tematycznej systemu;
- braku jakości i unikalności treści domeny;
- słabej prezentacji wizualnej www;
- niskich parametrów lokalizacji.


Widoczna w zakładce SERWISY kolumna "usunięć" zgodnie z legendą prezentuje liczbę usuniętych linków przez użytkowników z danej domeny w ostatnim miesiącu/roku. W kolumnie "inne" publikujemy parametr "U" oznaczający poziom redukcji końcowej punktacji dla domeny wynikający z liczby wycofanych z niej linków w ciągu ostatniego miesiąca - docelowo każde wycofanie linku z serwisu będzie skutkowało 1% redukcją całkowitej punktacji na okres 30 dni ale nie więcej niż 50%.

Automatyczne zarządzanie jakością w SeoMatik.pl to brak "widzimisię" moderatora, jednego człowieka który decyduje według swoich gustów i samopoczucia o wartości Twojej domeny. AZJ w SeoMatik.pl to wynik ponad 30.000 akcji użytkowników w miesiącu na podstawie których możliwa jest ocena wielu parametrów witryny z wielu punktów widzenia - o jakości decyduje 30 tysięcy ocen a nie 1.

Dlatego warto pamiętać że od teraz duża część wynagrodzenia zależy od właścicieli witryn a więc w ich interesie jest:
- dodawanie witryn w odpowiednich kategoriach tematycznych;
- zadbanie o jak najlepsze parametry domeny;
- tworzeniu jakościowych zasobów - grafika i kontent.

Nie pozostaje bez znaczenia jakość hostingu: mulenia, awarie... - to również może zadecydować o złej ocenie promującego własną domenę na takiej witrynie. Zadbanie o powyższe czynniki pozwoli uniknąć końcowej redukcji punktacji.

AZJ w SeoMatik.pl uwzględnia tylko okres ostatnich 30 dni dzięki czemu zasoby mogące w pierwszym okresie nie spełniać oczekiwań wielu użytkowników... po zmianach jakościowych w kolejnym okresie zyskają na punktacji nawet o 100% ze względu na brak złych ocen ze strony osób promujących swoje domeny.

Reasumując, automatyczne zarządzanie jakością w SeoMatik.pl to bardzo prosty i obiektywny sposób oceny witryn przez tysiące użytkowników systemu (zamiast jednej jak to bywa w innych systemach) dzięki czemu w najbliższym czasie nikt nie będzie miał wątpliwości że uczestniczy nie tylko w największym systemie na rynku który oferuje lokalizacje użytkowników w atrakcyjnych cenach ale również bardziej jakościowym. Czas pokaże a przy okazji prezentujemy najnowsze statystyki z cenami linków w systemie: PR0 = 0.48 zł | PR1 = 4.24 zł | PR2 = 5.38 zł | PR3 = 6.51 zł | PR4 = 7.64 zł | PR5 = 9.53 zł ...a dodatkowo do każdego linku gwarantowanego system przydziela ok 100 zaindeksowanych linków bonusowych.

Linki gwarantowane powielane są na co 15-ej podstronie w formie linków bonusowych. Zmiana ta oznacza, że w ramach całego serwisu system wyświetla maksymalnie 75 różnych linków (standardem w uznawanych za dobre systemy jest poziom 800 różnych linków).

Czy znasz źródło tańszych linków o takich parametrach? - a wkrótce kolejne zmiany jakościowe :)