nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Wiadomości

Inne wiadomości

Archive.org - bonus za wiek domeny +20%

Witajcie,

Zgodnie z kolejnymi Waszymi propozycjami dokonaliśmy szeregu zmian w wynagradzaniu domen o których poinformujemy w kolejnym poście a bieżący sposób wynagradzania tradycyjnie znajdziecie w regulaminie systemu.

Od 1 lipca został wprowadzony dodatkowy czynnik decydujący o wysokości wynagrodzenia dodawanego serwisu - jest nim wiek domeny - ustalany w serwisie archive.org. Dla domen o historii dłuższej niż 2 lata przydzielany jest dodatkowy bonus w postaci zwiększenia dotychczasowej końcowej punktacji o dodatkowe 20% punktów.

Domeny bez historii w momencie dodawania ich do systemu będą mogły również skorzystać z bonusu po okresie 2 lat.

A teraz spójrzmy jak wpływa nowy bonus na jeden z filarów wynagrodzenia jakim jest np. staż domeny. Bonus stażowy naliczany jest między 1 a 500 dniem dając na końcu dodatkowe 3000pkt. Powiększany jest ono praktycznie dla wszystkich domen o 25% za niską liczbę linków wychodzących co daje nam 3750pkt a następnie może być zwiększony o 20% za BL dając 4500pkt i w tym momencie dojdzie 20% bonus za wiek domeny 2-letniej zwiększając bonus stażowy do 5400 punktów :)

Analogicznie stanie się to w przypadku innych bonusów np. za PR1:
3000pkt x 1,25 x 1,20 x 1,20 = 5400 punktów.

Oznaczenie 2-letniej domeny znajduje się w:
zakładce "serwisy", kolumna "Inne" jako "A: (+20%)"