nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Aktualności Seomatik.pl
Lista zmian od 1 maja

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 24-03-2011 21:14

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 897
Od 1 maja planowany jest wzrost wymaganego poziomu BL dla stron systemowych po 50 dniach od ich dodania w systemie SeoMatik.pl do 300 BL. Argumentacja zmiany identyczna z wcześniejszą czyli zmiana ma na celu zwiększenie stabilności serwisów systemowych (zmniejszenie rotacji zaindeksowanych podstron przez co zwiększenie stabilności linków systemowych) jak również zróżnicowanie punktacji pomiędzy domenami które są tylko autolinkowane przez system a tymi które zdobyły BL również w inny sposób.

A więc zapis w regulaminie ulegnie zmianie i uzyska brzmienie: Domeny o BL niższym niż 300 (obecnie 200), podlegają cięciu punktów - za każdy bl poniżej 300 (obecnie 200), cięcie 0,25% - redukcja tylko dla stron będących w systemie minimum 40 dni.

Również od 1 maja, serwisy... pod linki gwarantowane przeznaczać będą tylko 100 lokalizacji (obecnie 250) - pozostałe trafią pod linki bonusowe - z jednej strony wpływa to na zachętę tworzenia stron jakościowych a z drugiej strony pozwala to osobom linkującym uzyskiwać większą liczbę linków na lepszej jakościowo domenie w ramach kosztu linku gwarantowanego.

Dla przypomnienia startowaliśmy z liczbą linków gwarantowanych na poziomie 1500 w ramach jednej domeny - pozostałe lokalizacje przeznaczane były na linki bonusowe w zamian za bonus site dla właściciela serwisu. Z czasem w/w poziom był już obniżany najpierw do 1000, 300 i 250 linków gwarantowanych.

Jednocześnie nastąpi zmniejszenie poziomu autolinkowania serwisów systemowych z 80 do 50 linków gwarantowanych - zmiana wynika z faktu iż po w/w zmianie wzrośnie liczba linków bonusowych dla tych serwisów.

Jednocześnie ulega zmianie punktacja stron w zależności od ilości linków wychodzących - przy założeniu że strona wyświetla 5 linków systemowych to liczba dodatkowych linków wych:
• do 4: +25% punktów
• od 5 do 9: 0% punktów
• od 10: -75% punktów

Równocześnie bonus dla stron erotycznych zostanie obniżony z +20% do +10% - rekompensata dla dotychczasowych serwisów zostanie przydzielona przed końcem miesiąca.

Również w tym czasie zostanie zmieniony czas po którym uwzględniany jest poziom bl serwisów przy wyliczaniu punktacji z 50 do 40 dni.

SeoMatik.pl to już nie tylko rekordowa liczba serwisów do dyspozycji systemu na rynku SWL lecz również rekordowe kryteria przyjmowanych stron dotyczące linków wchodzących czy wymaganego poziomu BL.
Dodano: 25-03-2011 13:09

Autor: marcinox
Zarejestrowany: 14-09-2009
Postów: 17
rozumiem, że te domeny które mają obecnie np. po 10 subdomen, mogą nadal tyle mieć i zmiana dotyczy tylko nowych stron?
Dodano: 25-03-2011 14:04

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 897
Oczywiście, dotyczy tylko nowo dodawanych domen. Tak samo w przypadku liczby linków gwarantowanych - te serwisy które posiadają większe wartości to zachowują je do czasu wycofania linku przez użytkownika bądź do momentu wyindeksowania danej podstrony w google.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1