nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Regulamin serwisu

Dla osiągnięcia optymalnych wyników systemu wprowadziliśmy zasady, których należy przestrzegać:

1. Nie wolno modyfikować kodów pobranych skryptów.
2. Linki partnerskie muszą być zamieszczone na każdej podstronie serwisu.
3. Zabronione jest dodawanie stron lub linków do stron zawierających treści niezgodne z polskim prawem (również hazardowych, farmaceutycznych) - dotyczy również adresów url (w tym erotycznych poza kategorią erotyczną). Zabrania się również dodawania linków z anchorem, który jest zastrzeżonym znakiem słownym nie należącym do osoby linkującej jak również linkowania do serwisów innych niż własne lub takich od których właścicieli nie uzyskano zgody na tego typu działania.
4. Niedozwolone jest oszukiwanie w jakikolwiek sposób bota systemu.
5. Zabronione jest modyfikowanie wyświetlanych linków, w celu dodania do nich atrybutu rel=nofollow lub prób ich ukrywania (niewidoczne warstwy, kolor czcionki identyczny z tłem, minimalny rozmiar czcionki, itp.).
6. Linki muszą być wyświetlone w ciele strony, tzn. pomiędzy tagami <body> a </body>
7. Zakazane jest zakładanie wielu kont powiązanych programem partnerskim w celu wyłudzania punktów.
8. Właściciele systemu nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikające z niewłaściwego użytkowania systemu oraz wywołane ew. działalnością innych użytkowników.
9. W przypadku złamania któregoś z punktów regulaminu lub innych działań na szkodę systemu, administracja ma prawo usunąć link, stronę lub konto użytkownika.
10. System nie przyjmuje subdomen i co do zasady akceptuje strony o minimum site=5, wyjątkiem są darmowe domeny np tk, które nie są przyjmowane. Serwisy pozostające w systemie nieaktywne dłużej niż 7 dni będą automatycznie usuwane. Strony usunięte z systemu mogą do niego zostać ponownie dodane nie wcześniej niż po 180 dniach od ich daty usunięcia.
A) BL - strony o BL wg OSE wyższym niż 50 uzyskują bonus w wysokości dodatkowych 20% punktów, poniżej 50 bonus wynosi 0,40% za każdy 1 BL - pierwsze naliczenie bonusu następuje przy pierwszej aktualizacji site dla domeny.
B) Domain age - domena której historia w sieci przekracza okres 2 lat premiowana jest zwiększeniem całkowitego wynagrodzenia o 20%.
C) Outbound links - punktacja stron ulega zmianie w zależności od ilości linków wychodzących - przy założeniu że strona wyświetla 5 linków systemowych to liczba dodatkowych linków wychodzących:
• do 1: +25% punktów
• od 2 do 3: 0% punktów
• od 4: -75% punktów
D) Ocena użytkowników - serwisy podlegają ocenie użytkowników a te o najniższej wartości (w wyniku złych ocen osób promujących własne domeny na tych www) uzyskują punktację mogącą ulec obniżeniu nawet o 50% zgodnie z opisem automatycznego zarządzania jakością w SeoMatik.pl
11. Standardowo wszystkie strony w systemie podlegają autolinkowaniu. Istnieje możliwość wyłączenia tej opcji na danym koncie użytkownika poprzez przesłanie prośby w tej sprawie do administracji.
12. Dodatkowa punktacja w postaci punktów bonusowych dla:
A) domen najwyższego poziomu (Top-Level Domains - TLD):

Bonus za unikalne IP
Pula bonusu dla unikalnego IP w systemie dzielonego przez liczbę domen znajdujących się na tym IP. Dopisanie punktów następuje po 7 dniach od momentu dodania serwisu i jest proporcjonalne do liczby przydzielonych linków - dodatkowe 1500pkt (max. 2700pkt)

Bonus Site
Dodatkowe wynagrodzenie za wyświetlanie linków na stronach, szczególnie tych, których site wynosi >10 a 10000 - ilość punktów Bonus Site, uzależniony jest od ilości wyświetlanych linków systemowych - dodatkowe 1500pkt (max. 2700pkt)

Bonus stażowy
Bonus naliczany jest dla każdej domeny w systemie przez okres 500 dni w ilości 3pkt za każdy dzień od dnia dodania jej do systemu. Maksymalna jego wartość to 1500pkt czyli za okres 500 dni. W przypadku serwisów wyświetlających mniej niż 5 linków systemowych, bonus jest redukowany tj. dla 4 linków o 20%, dla 3 linków o 40%... dla 1 linku o 80%. Aktualizacja punktów następuje przy każdej aktualizacji Site - dopisanie punktów następuje przy pierwszej aktualizacji Site po 7 dniach od momentu dodania serwisu do systemu i jest proporcjonalne do liczby przydzielonych linków. Celem bonusu jest zachęcenie do tworzenia stron "lepszych", takich których żywot nie ogranicza się tylko do 3 m-cy. Bonus stażowy jest dodatkiem dla tych wszystkich stron, które czasem utrzymania w indeksie Google, udowadniają swoją wartość - dodatkowe 1500pkt (max. 2700pkt)

B) domen funkcjonalnych: 70% wartości punktacji z pkt 12A
C) domen regionalnych: 30% wartości punktacji z pkt 12A

Wartość "max." jest to wartość danego bonusu w połączeniu z maksymalnym poziomem bonusu za niską liczbę linków wychodzących, bonusem za wiek domeny oraz bonusem za wysoki BL, tj. wartość bazowa bonusu x 1,25 x 1,20 x 1,20.