nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
Problem z punktami itp.

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 02-06-2011 15:22

Autor: usunięty
Witam, czy mógłby ktoś zajrzeć w moje serwisy i ewentualnie zareagować lub wyjaśnić mi to wszystko?

To co mnie nie pokoi:
1) Jeden serwis ma przydzielone 100/100 stron, za które dostaje zaledwie 40 punktów. System pokazuje, że serwis ma aż 18 wychodzących linków (realna ilość linków jest o 3x mniejsza i nigdy nie była większa) więc to po części uzasadniałoby tak małą ilość punktów, jednak zdaje mi się, że nawet jak na odjęcie 75% to i tak jakoś mało...
2) Punkty stażowe to na moim koncie jedna przeogromna niewiadoma. Zmniejszają się i zwiększają z dnia na dzień w niezrozumiały i nieuzasadniony sposób. Ponadto serwisy, które są sporo dłużej w seomatiku potrafią mieć nawet 2x mniej punktów stażowych niż serwisy, które są w seomatiku 2x krócej.
3) Jeden serwis miał na samym początku 100/100 linków przy czym do tego dochodziło ponad 1000 punktów SI, teraz przy tej samej ilości linków punktów SI jest zaledwie 22... Pragnę zauważyć, że serwis się rozwija powoli (może jeszcze dużo brakuje mu do ideału) ale cały czas się rozwija i to w dobrym kierunku więc punktów SI powinno przybywać, zamiast maleć.
4) Jeśli chodzi o BL to też coś mi nie gra w danych przedstawianych przez seomatika, za często i zbyt mocno rotuje ta ilość BL
5) Punkty na moim koncie tak mocno rotują, że każdy link do pozycjonowanych stron chwila moment znika, a w jego miejsce pojawia się kolejny co daje zbliżony efekt do SWLi dynamicznych, a nie zauważam żadnych zmian, które mogłyby te punkty tak mocno obniżać (jedyne za co rozumiem ich obniżenie to manualne usunięcia linków)
Dodano: 02-06-2011 15:33

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
1) 21-05-2011 23:44 system zliczył 18 linków wychodzących - obecnie wysłałem bota aby ponownie zliczył i liczba ta wynosi 6. Przeliczyłem od razu punktację i wzrosła o ponad 300% oraz o kolejne 25% za niską liczbę linków wychodzących - obecnie serwis otrzymuje:
209 - pkt podstawowe
ST: +39 - bonus za staż
SI: +127 - bonus za site
Każdy rodzaj punktacji obniżony o 75% ze względu na BL=2 - a więc dobre podlinkowanie będzie skutkowało wzrostem punktacji o kolejne 300% co da wartość ok 1000 punktów. Przy obecnym poziomie PR, site, stażu i subdomenie jest to wartość maksymalna do uzyskania.

2) Opis zasad tego bonusu znajdziesz w newsach - http://www.seomatik.pl/news/read/15-przyspieszamy-bonus-stazowy-x3/ A więc skoki punktacji stażu wynikają z rosnącego stażu domen w systemie oraz poziomu site Twoich domen.

3) Bonus Site zgodnie z regulaminem systemu to dodatkowe wynagrodzenie za wyświetlanie linków na stronach, szczególnie tych, których site wynosi >100 a 10000 - ilość punktów Bonus Site, uzależniony jest od ilości przydzielonych linków w serwisie oraz ilości wyświetlanych linków systemowych - dodatkowe 1-3000pkt. Twoje serwisy posiadają poziom site od 100 do 600 a więc jest to mały procent tego za co punktuje bonus site który oczywiście wynika z wartości site Twoich serwisów - gdy ich wartość wzrośnie, to również wrośnie Twój bonus - spadek site powoduje spadek wartości bonusu.

4) Wartość BL rotuje 1 raz na 30 dni - więc raczej nie jest to często a poziom BL jest taki jaki zostanie przesłany do systemu z Yahoo.

5) Posiadasz 5 subdomen z których otrzymujesz 3500 punktów - niestety nie może to być wartość która będzie gwarantować stabilność i efektywność linkowania - przykładowo jeden wartościowy link może kosztować więcej niż te wspomniane 3500pkt.
Dodano: 02-06-2011 21:31

Autor: usunięty
1) U mnie w panelu niestety nie widać zmian. Nadal 18 wychodzących 41pkt za linki, ST+7, SI+22.
2) Czy dobrze rozumiem? Wartość site to punkty za linki? Oznaczone w panelu jako: Punkty 2?
3) Tutaj faktycznie znikło trochę podstron z indeksu co również nie do końca rozumiem.
4) Mógłbym otrzymać dokładny link do narzędzia w którym da się sprawdzić tą wartość? I jeśli jest taka możliwość to byłbym wdzięczny o jakiś link jak nabywać BL, bo te moje serwisy może nie są mocno linkowane, ale jednak są i sądzę, że powinno być już conajmniej po 10BL dla każdego serwisu jednak wygląda to o wiele gorzej.
5) Przydałaby się możliwość ustawienia kolejności dla witryn z których najpierw mają być odebrane linki.
Szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z linkiem o wartości większej niż 360pkt. Apropo wartości linków... da się w jakiś sposób sprawdzić ile kosztują linki na moich serwisach?

Jak już pewnie wszyscy na forum wiedzą... dopiero pierwsze kroki stawiam w seo, więc przy okazji chciałbym zadać 2 pytania i byłbym wdzięczny o chociażby linki do jakiś wartościowych artykułów.
a) Pierwsze pytanie, które już powyżej zadałem odnośnie BL, które BL zlicza yahoo, a których nie i w jaki sposób nabywać takie naliczane przez yahoo BL?
b) Bardzo zależy mi na tym, aby moje serwisy dodawane do seomatika były wartościowe, jednak aktualnie nie posiadam żadnej strony z PR. W jaki sposób stosunkowo łatwo można podbić PR nie mając innych stron z PR?
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1