nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Czarna lista lub coś w tym stylu

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 01-10-2009 10:23

Autor: usunięty
Na moje nieszczęście linki zostały wylosowane na strony, na których nie chce aby się wyświetlały. Dobrze, że jest narzędzie pozwalające na eliminację linków w przyszłości z tej strony. Ze względu na to, że jest duża liczba stron typu a001.domena.pl a002.domena.pl itd proponuje stworzenia mechanizmu, który pozwoli stworzyć coś w stylu maski np *.domena.pl - tutaj nie umieszczaj żadnych moich linków. W przypadku jeśli bardzo nam zależy na stronach linkujących dobrej jakości takie rozwiązanie może się przydać. Takie maski można by stosować globalnie dla całego konta lub przypisać do danego zestawu by było bardziej elastycznie.

Co o tym myślicie?

Ewentualnie jeśli pomysł powyżej jest nie do zaakceptowania to może chociaż w liście stron linkujących zrobić obok url checkbox aby za jednym kliknięciem usunąć np 10 czy 20 linków prowadzących na naszej strony?
Dodano: 01-10-2009 11:42

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wrzucam na listę zadań do przeanalizowania pod względem +/-
Dodano: 01-10-2009 16:24

Autor: usunięty
mam to samo, linki do wartościowych stron wyświetla mi na spamach, kto to w ogóle dopuszcza do systemu ?
Dodano: 01-10-2009 16:41

Autor: usunięty
Spam jak spam bo to kwestia względna, jednak tego typu strony nie powinny być w ogóle dopuszczone do systemu moim zdaniem. Rozumiem, że chcecie mieć dużą liczbę domen i site w systemie, ale czy nie warto chociaż trochę ograniczyć ten śmietnik? Na PW mogę wysłać listę domen, gdzie na górze strony wyświetla się co najmniej 50 linków wymieszanych z różnych systemów. To chyba nie jest korzystne dla każdej ze stron biorących udział w systemie. No chyba, że macie wyniki grubszych testów, że to cokolwiek daje poza możliwością zaindeksowania domeny. Jeśli nie to może warto wprowadzić jakiś limit linków wychodzących tudzież korzystanie z maks 2 systemów (1 statyczny, 1 dynamiczny) na domenie, która znajduje się w systemie.
Dodano: 09-10-2009 09:37

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Proszę http://www.seomatik.pl/news/read/8-maski-pomijania-domen/
Dodano: 09-10-2009 14:23

Autor: usunięty
Wielkie dzięki. Ciesze się, że moje propozycja została rozpatrzona pozytywnie. Mam nadzieję, że nie tylko mnie się to przyda.
Dodano: 09-10-2009 14:28

Autor: usunięty
Czy jeśli teraz wprowadzę maski do grupy, która już posiada linki w serwisach gdzie ja ich nie chcę to system mi to usunie czy muszę usunąć to co zostało już przydzielone?
Dodano: 09-10-2009 15:37

Autor: marcinox
Zarejestrowany: 14-09-2009
Postów: 17
Czy jest możliwość ustawienia niechcianych domen dla całego konta, a nie jedynie dla danej grupy?
Dodano: 09-10-2009 16:17

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
hjr - blokowanie przydzielania linków rozpoczyna się dopiero po dodaniu danej domeny do maski, czyli jeśli już są przydzielone to jedynie sam może je usunąć.

marcinox - każda grupa ma osobną maskę, więc jeśli chcesz we wszystkich grupach stosować te same blokady to musisz przekopiować - celowo tak to rozwiązaliśmy bo jeśli się okaże że większość po blokuje większość domen to pojawi się sytuacja braku wolnych miejsc w tych pozostałych - a dzięki niezależności masek dla części pozycjonowanych stron (może dla tych które ktoś chce tylko zaindeksować) być może skorzystasz z linków na stronach które wcześniej zablokowałeś w innej grupie.
Dodano: 14-10-2009 21:35

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Śmieszni są niektórzy. Moje strony właśnie mają niedużo contentu i sporo linków na górze (20+). Ale każda podstrona wprowadzona do systemu jest zaindeksowana - czyli google jak najbardziej ją widzi i punktuje wszystkie wychodzące z niej linki.

W szczegółach linku jest ciekawa opcja - sprawdź site. Wczoraj ozwoliłem sobie po raz pierwszy "pofiltrować" wśród linków. I co?
Na np. 40 linków, po sprawdzeniu site 20 z nich nie jest zaindeksowana - chociaż dana strona wygląda "znośnie" graficznie i dla typowego matoła jest to strona ok z wartościowym linkiem. Chociaż link nic nie daje, bo dana podstrona jest niezaindeksowana.

Spam to spam - ale jeśli google nie odrzuca tego, tzn. że wg obecnych kryteriów google nie potrafi odróżnić tego spamu od wartościowej treści.

Otrzymujecie link na wątpliwie wartościowej pod względem merytorycznym podstronie. ALE otrzymujecie link z zaindeksowanej podstrony - więc coś on znaczy.

Radzę zastanowić się jeszcze raz nad swoimi koncepcjami filtrowania linków. Patrzcie, czy dana podstrona jest zaindeksowana i niech to będzie głównym kryterium, a nie wygląd i nazwa domeny typu a001domena.pl , a002domena.pl, ... .

Poza tym system ma na razie niegigantyczną ilość domen, więc niech wasze aspiracje nie urosną zbyt wysoko, bo może okazać się, że nie ma juz dla was miejsc na linki, skoro większość zablokowała większość - bo strona wygląda jak śmietnik.

Kieruję ten post do tych, którzy mają ogromny zapęd do filtrowania domen, szczególnie opcją "nie umieszczaj NIGDY ŻADNYCH moich linków na tej domenie".

Pozdrawiam
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1