nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Kosz
System nie fair przydziela punkty

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 25-09-2011 20:30

Autor: usunięty
Zauważyłem że jeden z linków na koncie poleconego konta wyświetla się na mojej stronie pr3 i pobiera 16tyś punktów, szybko wskoczyłem na konto na której miałem dodaną ów domenę i widzę że z domeny mam tylko 3500 punktów...

Mam obecnie 20 domen dodanych w systemie miałem zamiar dodać pozostałe 300 domen do systemu teraz widzę że lepiej trzymać się z dala od tego systemu...

Najpierw zrobiłem później pomyślałem, nie zrobiłem żadnego screena, i usunąłem domenę i linka. Więc możecie mi nie wierzyć trudno.

Teraz jeszcze zauważyłem że mimo usunięcia domeny z systemu link nadal się wyświetlał.... Link na domenie pr3 która ma 35 bl w google i około 10k w yahoo został wyświetlony za 3500 punktów, ciekawe ile zapłacił za niego zainteresowany....

Aha, a ja sam za linka na stronie płacę 30tyś punktów. Na prawde zajefajnie to uczciwe....
Dodano: 25-09-2011 20:48

Autor: usunięty
Proszę za tą domenę płace punkty: z tego co widzę to ona nawet nie jest zaindeksowana w google, WTF?
Albo domena co to wogóle jest prawie zero bl w yahoo. płacę za nią 26 tyś punktów. Kurde, ostatnio poleciłem seomatik wielu osobom... Teraz widzę że ich naciągnąłem....
Dodano: 25-09-2011 21:56

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jeśli masz problem to mogę szybko pomóc Ci go rozwiązać żebyś nie musiał robić z siebie trola. Aby dać Ci szansę zrozumienia posłużę się przykładem (nie ważne że gdybyś poczytał forum byś się o tym dowiedział - LINK - jeśli ktoś ma inny cel to oczywiste że tego nie zrobi).

Przykład serwisu o PR=0, domena główna, site 3000 - otrzymuje punkty:
- domena główna 6000pkt
- site 1000pkt
Razem 7000pkt. Do tego może dojść:
- wyższa punktacja za site nawet o 2000pkt
- bonus stażowy 3000pkt
- bonus za niską liczbę linków wychodzących tj. +25%
A więc punktacja dla tej domeny będzie się wahała od 7000pkt do 15000pkt.
Do powyższej wartości należy doliczyć koszt autolinkowania tej domeny ale tego już nie liczymy w tym momencie.

Zastanówmy się teraz ile system pobiera punktów za linki na tej domenie:
- strona główna 5 linków po 320 pkt = 1600pkt.
- podstrony 95 linków po ok 15pkt = 1400pkt
Łączny koszt 3000pkt.

Dla podkreślenia, na stronie głównej takiej domeny system pobiera tylko po 320pkt za lokalizację, gdy właścicielowi domeny wypłaca średnio od tego linku aż 2000pkt.

Proponuję teraz abyś się skupił i wyjaśnił skąd system pokrywa różnice dla każdej z domen która wynosi kilka tysięcy punktów w celu pokrycia:
- autolinkowania
- bonusu za PageRank
- bonusu za domeny główne
- bonusu za staż
- bonusu za site
- bonusu za niską liczbę linków wychodzących


Liczę że jutro o tej porze zapoznamy się z Twoimi przemyśleniami i nie tylko - nie zamierzam zbyt długo przeciągać Twoich męczarni w systemie skoro są rzeczy których nie rozumiesz a dowiedzieć się nie zamierzasz - troli niestety nie zatrudniamy jak również nie zmuszamy do używania lokalizacji o wysokim PageRank. Powodzenia :)

P.s.
Oto BL Twoich wartościowych subdomen:
0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 5, 0, 0, 121, 60, 110, 57, 52, 65, 103, 46, 30, 35.
Oto SITE:
3, 2, 10, 11, 3, 1, 10, 4, 10, 9, 3, 4, 2, 4, 2, 4, 4, 4, 3, 5.
Przy tak miernych parametrach dziwisz się że otrzymujesz 2-4k pkt za domenę? (pamiętaj że wyświetlasz po 1-3 linki systemowe co dodatkowo redukuje punktacje wraz z tymi parametrami blisko do zera...). Zrób przysługę dla systemu i usuń z niego te śmietniki.

P.s.2
- na forum nie podajemy nazw domen systemowych;
- jeśli czegoś nie wiemy to pytam mądrzejszych zamiast wystawiać negatywne opinie na temat rzeczy o których nie ma się bladego pojęcia;
- nie stosowanie się do tak elementarnych zasad skutkuje usunięciem konta zgodnie z pkt 9 regulaminu systemu.
Dodano: 26-09-2011 17:52

Autor: usunięty
Ja chciałem tylko otrzymać wiadomość dlaczego dostałem za domenę pr3 i z 50 bl w Google 3500 punktów, ok mogę za nią wziąć 3500 punktów i ale dlaczego ktoś za nią zapłacił 16 tyś punktów.

To że moje 20 domen ma małe site to dlatego że nie mogą mieć więcej, ponieważ to nie blogi tylko strony funkcjonalne z max 9 podstronami, które są wypozycjonowane do top 2-5 na frazę usługa + miasto.
Skoro dostały od Google page rank to nie są śmietnikami. Śmietnikami możesz sobie nazywać 90% domen w systemie tzw subdomeny subdomen z 4 kropkami w nazwie.

Nazywasz mnie trolem? Może najpierw wytłumacz gdzie podziały się punkty dostałęm 3000 a ktoś zapłacił 16 tyś.

I w ogóle skąd ten najazd na klienta? kupiłem milion punktów, i miałem kupić kolejne 2, poleciłem system 5 osobom i ktoś mnie tu od troli wyzywa i każe usunąć swoje śmietniki?
Dodano: 26-09-2011 21:15

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
A jakim prawem używasz słów o naciąganiu w systemie? Gdybyś chciał uzyskać informację tak jak teraz napisałeś to wystarczyło zapytać bądź poszukać na forum gdyż odpowiedź była udzielona kilka dni temu na ten temat. Ty jednak wolałeś stwierdzić że system Cię naciąga a system to użytkownicy - czyli jeśli dokonujesz pomówień bez otrzymania wyjaśnień jesteś niestety trolem niezależnie od Twojego zaangażowania w systemie.

Przy ustalonych kryteriach systemu i rozdziale linków bonusowych Twoje strony są bezwartościowe począwszy od poziomu BL jak i ich poziomu site - Ty otrzymujesz do każdego linku gwarantowanego 40 linków bonusowych gratis - inni użytkownicy u Ciebie otrzymują takich linków 0, więc jaką one przedstawiają wartość dla innych userów?

Poza tym dlaczego ponownie pytasz o coś co masz powyżej wyjaśnione na przykładzie?
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1