nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Widełki kosztu linka

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 15-03-2012 17:58

Autor: pavelzin
Zarejestrowany: 20-03-2010
Postów: 2
Hej,

kiedyś już o tym pisałem na PIO chyba, że fajnie byłoby mieć możliwość określenia ile chcemy płacić za link. Tzn np chce mieć linki na stronie głównej i podstronach, ale w przedziale 100-1000 pkt za link.

Mam na tyle doświadczenie w systemie że jestem w stanie określić co mi się opłaca a co nie. I wiem też że regularnie czyszczę linki powyżej jakiejś tam sumy, bo po prostu mi się to nie opłaca.

Jeśli nie da się tego zrobić przed przydziałem linku przez system, to może guzik w panelu, dzięki któremu z automatu wyczyszcze sobie takie linki już po dodaniu?
Dodano: 15-03-2012 23:25

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witaj,

System stosuje głównie stałe koszta co do lokalizacji z podziałem na strony główne i podstrony. Jedne i drugie mogą mieć odchylenia o pewien procent wynikający z liczby wyświetlanych linków systemowych. Dodatkowo koszt na stronie głównej zależny jest od jej PageRank.

W przykładzie jaki podałeś - zakres kosztu 100-1000pkt - bardzo łatwo to uzyskać przy obecnych opcjach. Biorąc pod uwagę że w tym zakresie mieszczą się tylko lokalizacje ze stron głównych to ustawiamy przydzielania lokalizacji tylko na TG. Tym sposobem mamy już odfiltrowane 99% niechcianych lokalizacji.

Co z pozostałym 1%, czyli z lokalizacjami na domenach głównych o wyższym PageRank'u? Otóż z nim również stosunkowo łatwo sobie poradzić. Wchodzimy w szczegóły linku, sortujemy zdobyte lokalizacje wg kosztu i już możemy łatwo wycofać 1, 2 czy 3 drogie linki :)

Ale wracając do Twojej propozycji... - technicznie jest to do wykonania jak wszystko inne co już funkcjonuje. Pozostaje tylko kwestia użyteczności tej opcji - od strony użytkownika wymagałoby to wypełniania dodatkowych pól a po stronie systemu dodatkowo istotnie obciążyłoby go. Biorąc pod uwagę wyżej opisane rozwiązanie które w 99% po ustawieniu obecnych opcji wykonuje to czego oczekujemy oraz fakt stosowania ścisłe stałych kosztów lokalizacji... skłania nas do przekonania że tworzenie kolejnego filtra nie jest niezbędne.
Dodano: 16-03-2012 17:03

Autor: nfpeel
Zarejestrowany: 10-11-2009
Postów: 21
Widełki podałem przykładowe, różnie mam w zależności od projektu :)

Co do usuwania linków to oczywiście stosuję podaną metodę (rekord to chyba 80tys za link na stronie głównej z PR2 albo PR3 :) ), po prostu chciałem się dopytać czy nie moglibyście mi trochę ułatwić życia :)

Jeśli nie, bo jest to nieopłacalne dla systemu to rozumiem i dzięki za odpowiedź.
Dodano: 16-03-2012 18:53

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Taa, ale tych drogich jest jak na lekarstwo... a tak pozostają lokalizacje o wartości do 15 pkt na podstronach i droższe na stronach głównych.

Natomiast jako że sam proces losowania linków jest już obarczony wieloma kryteriami, dodawanie kolejnego przy zdarzającym się dziennym losowaniu kilkusettysięcy lokalizacji mogłoby doprowadzić do paraliżu całego mechanizmu stąd te opory :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1