nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
Punktacja - szczegóły

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 23-03-2012 08:38

Autor: superpunkty
Zarejestrowany: 10-03-2012
Postów: 2
Witam

Nie bardzo rozumiem punktację.

Dla domeny mam m.in. pola:

punkty
bonus za główną
bonus site

Pytania:

1) czy bonus za linki wychodzące powoduje podniesienie punktów tych wszystkich powyżej?
2) czym są "punkty" i za co są przyznawane? Z tego co widzę bonusy są wielokrotnie wyższe od pola "punkty" - dla 100% linków, punktów mam przykładowo 300, a sam bonus SI to prawie 600 punktów
3) Czy dobrze rozumiem, że nawet jeśli strona ma zaindeksowanych np. 1000 podstron, to seomatik zobaczy całe 1000 podstron dopiero po jakimś czasie i po prostu stopniowo dochodzi od 0 do 1000?
4) Ile całościowo punktów powinien dostać serwis przy założeniu że ma bonus za niską ilość linków wychodzących, nie ma kary za ble, jest na domenie głównej, ma 100% linków przydzielonych, staż 0, ma pr 0 i ma site w Google 1000, a w drugim przypadku 10000

I tak przy okazji i w regulaminie i w legendzie jest info, że za domenę główną dostaje się 1000 punktów, a z tego co gdzieś indziej czytałem wynikało że 3000
Dodano: 23-03-2012 11:28

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witaj,

1) Tak, bonusy i redukcje wpływają na pozostałą punktację
2) Punkty to podstawowa punktacja dla serwisu za przydzielone linki na stronie głównej oraz podstronach - bonusy są stosunkowo wysokie w celu motywowania użytkowników do tworzenia wartościowych stron na domenach głównych z pagerank o wysokim site oraz długim stażu przy niskiej liczbie linków wychodzących - z bonusów można uzyskać nawet x30 krotnie więcej punktów a niżeli wynosi punktacja podstawowa.
3) System lokalizuje podstrony w tempie zależnym od popularności danego serwisu - związane jest to z wizytami bota google w danej domenie - popularne strony mają lokalizowane podstrony w ciągu 5 minut.
4) Ok 4000-5000pkt, w drugim przypadku ok 6000-7000pkt

Bonus za domenę główną wynosi 1000pkt - natomiast obecnie stosowany jest jeszcze dodatkowy bonus nadzwyczajny dla domeny głównej co łącznie może dawać łącznie nawet 3000pkt.
Dodano: 29-06-2012 11:54

Autor: usunięty
Ja jeszcze chciałbym się zapytac o punkty stażowe:

4) ST - maksymalna ilość punktów stażowych, przyznawana jest po 
upływie 600 dni od dodania domeny (max. +3000pkt)

No właśnie od dodania domeny czy od otrzymania linków?
Bo strona którą później dodałem ma tych punktów więcej (wcześniej też tam zaczęły się linki systemowe wyświetlać)
Dodano: 29-06-2012 12:51

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Naliczanie rozpoczyna się od momentu dodania lecz wielkość jest uzależniona również od procentu zapełnienia linkami.

p.s.
obecnie jest to 10pkt/24h czyli max. poziom uzyskiwany jest już po 300 dniach.
Dodano: 15-08-2012 23:32

Autor: usunięty
Domeny o BL niższym niż 100, podlegają cięciu punktów - za każdy 
bl poniżej 100, cięcie 0,25-0,50% 


prosiłbym o "tematowe" szczegóły od czego zależy ten zakres (obawiam się że mi tnie 0,5%/link :()
Dodano: 16-08-2012 02:03

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Może w taki sposób:
- sytuacja 1.
W całym systemie suma bonusów stażowych, site, dg oraz innych generuje stosunkowo mało punktów które po wymianie na lokalizacje sprawia iż część zasobów systemowych pozostaje wolna. W tej sytuacji redukcje bl mogą przyjąć wartości dolnej granicy aby obciążenie dla właścicieli stron było stosunkowo niskie dzięki czemu otrzymają więcej punktów które po wymianie na lokalizacje zapełnia większą liczbę miejsc w zasobach systemowych...
- sytuacja 2.
Odwrotność pierwszej. Strony systemowe są wysokiej jakości generując wysokie bonusy przez co liczba wolnych lokalizacji w systemie pozostaje niska a w takiej sytuacji wartości bl mogą przyjmować górne granice zdejmując nadwyżkę punktacji no a tym samym bardziej motywując do lepszego podlinkowania swoich zasobów.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1