nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
Instalacja seomatic

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 05-09-2013 07:59

Autor: usunięty
Witam, czy ktoś może mi podać instrukcję jak po kolei instalować seomatic, najlepiej ze screenami, bo robię to pierwszy raz i jestem z tego kompletnie zielona. Próbowałam wgrać ale status dalej nieaktywny. Proszę o pomoc.
Dodano: 05-09-2013 09:13

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
a aktywowałeś - naciśnięty został ten napis nieaktywowano (nieaktywne) - nie pamietam teraz co sie pojawią

po prawej obok nazwy domeny na czerwono -

jak sie nie aktywuje to jaki komunikat dostajesz

co do screnów - zależy na jakim skrycie to robisz, w zależności od skryptu może być różnie wklejane ( w różne pliki)

ale najważniejsze to co powyżej jak aktywujesz jaki komunikat dostajesz
Dodano: 05-09-2013 13:56

Autor: usunięty
Niepoprawna instalacja - brak skryptu na serwerze lub inna wersja skryptu od aktualnej

1. Skrypt należy wgrać w głównym katalogu serwera, tak aby był dostępny pod adresem http://TWOJADOMENA/5bc4c4d66089e32307592fe83c1f9e80.php->> to taki został utworzony



2. Dla katalogu 5bc4c4d66089e32307592fe83c1f9e80 należy ustawić prawa do zapisu oraz odczytu.->>> tu nic nie zmieniałam bo było tak ustawiona


3. Nie zmieniaj nazwy pliku oraz katalogu, ani ich zawartości.->>> nic nie zmieniałam


4. Aby wyświetlić linki w serwisie należy w kodzie php zamieścić poniższy kod, poszczególne linie zostały opatrzone komentarzem:
<?php
require_once("5bc4c4d66089e32307592fe83c1f9e80.php";);

$seomatik = new Seomatik();
$seomatik->setSeparator("<br />";); // ustawienie separatora linków
$seomatik->setTarget(true); // dodanie do każdego linku parametru target="_blank"
$seomatik->setClass("klasa";); // dodanie do każdego linku klasy CSS, w tym przypadku "klasa"

echo $seomatik->show(); // wyświetlenie linków systemowych
?>

Linie odpowiedzialne za ustawienie parametru target oraz klasy CSS są liniami opcjonalnymi.->>> i tu nie rozumiem gdzie mam to wkleić

5. Prosimy również o wgranie pliku 5bc4c4d66089e32307592fe83c1f9e80_upd.php. Służy on do automatycznej aktualizacji skryptów w Państwa serwisie. Dzięki temu nie potrzebują Państwo wgrywać ręcznie nowych wersji skryptów. Aktualizacja odbywa się automatycznie.->> to co było w pliku do pobrania (rar)
6. Aby możliwa była automatyczna aktualizacja, plik systemowy 5bc4c4d66089e32307592fe83c1f9e80.php musi mięc ustawione prawa do zapisu.
Dodano: 05-09-2013 19:45

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Podstawowa sprawa - pod http://www.nazwadomeny.com/nazwaplikusystemowego.php - pod tym adresem musi pokazać się czysta strona a obecnie tak nie jest wiec niezależnie od innych kroków jakie uczynisz to scrypt systemowy nie będzie działał.
Dodano: 05-09-2013 20:32

Autor: usunięty
Teraz jest komunikat: Brak katalogu z linkami
Gdzie mam to wgrać?
A teraz komunikat: Na stronie nie wyświetlają się linki z systemu
Dodano: 06-09-2013 00:03

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
ten kod:

<?php
require_once("5bc4c4d66089e32307592fe83c1f9e80.php";);

$seomatik = new Seomatik();
$seomatik->setSeparator("<br />";); // ustawienie separatora linków
$seomatik->setTarget(true); // dodanie do każdego linku parametru target="_blank"
$seomatik->setClass("klasa";); // dodanie do każdego linku klasy CSS, w tym przypadku "klasa"

echo $seomatik->show(); // wyświetlenie linków systemowych
?>

musisz dać w pliki twojej strony

jaki to skrypt - będzie łatwiej powiedzieć gdzie najlepiej go wkleić

jak nie masz tego kodu to tak się moze dziać,

kolejna rzecz jak wkliłes ten kod to czy masz cachowanie- czasami to tez może przeszkadzać
Dodano: 06-09-2013 08:04

Autor: usunięty
Strona jest w Wordpresie.
Dodano: 06-09-2013 23:36

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
to kod daj najlepiej w pliki templatki o nazwie footer

najlepiej za linkiem do wordpressa - pewnie taki masz - na początek zrob tak aby strona była zaakceptoweana, pozniej możesz spróbować z widgetami, jednak na poczatek polecam plik footer
Dodano: 07-09-2013 11:55

Autor: usunięty
<?php
/**
* @package WordPress
* @subpackage Theme_Compat
* @deprecated 3.0
*
* This file is here for Backwards compatibility with old themes and will be removed in a future version
*
*/
_deprecated_file( sprintf( __( 'Theme without %1$s' ), basename(__FILE__) ), '3.0', null, sprintf( __('Please include a %1$s template in your theme.'), basename(__FILE__) ) );
?>

<hr />
<div id="footer" role="contentinfo">
<!-- If you'd like to support WordPress, having the "powered by" link somewhere on your blog is the best way; it's our only promotion or advertising. -->
<p>
<?php printf(__('%1$s is proudly powered by %2$s'), get_bloginfo('name'),
'<a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>'); ?>
<br /><?php printf(__('%1$s and %2$s.'), '<a href="' . get_bloginfo('rss2_url') . '">' . __('Entries (RSS)') . '</a>', '<a href="' . get_bloginfo('comments_rss2_url') . '">' . __('Comments (RSS)') . '</a>'); ?>
<!-- <?php printf(__('%d queries. %s seconds.'), get_num_queries(), timer_stop(0, 3)); ?> -->
</p>
</div>
</div>


<!-- Gorgeous design by Michael Heilemann - http://binarybonsai.com/kubrick/ -->
<?php /* "Just what do you think you're doing Dave?" */ ?>


<?php wp_footer(); ?>

</body>
</html>


W którym miejscu wkleić kod?
Dodano: 07-09-2013 14:56

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
<?php
/**
* @package WordPress
* @subpackage Theme_Compat
* @deprecated 3.0
*
* This file is here for Backwards compatibility with old themes and will be removed in a future version
*
*/
_deprecated_file( sprintf( __( 'Theme without %1$s' ), basename(__FILE__) ), '3.0', null, sprintf( __('Please include a %1$s template in your theme.'), basename(__FILE__) ) );
?>

<hr />
<div id="footer" role="contentinfo">
<!-- If you'd like to support WordPress, having the "powered by" link somewhere on your blog is the best way; it's our only promotion or advertising. -->
<p>
<?php printf(__('%1$s is proudly powered by %2$s'), get_bloginfo('name'),
'<a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>'); ?>
<br />

DAŁBYM TUTAJ i dodał po kodzie

<br />










<?php printf(__('%1$s and %2$s.'), '<a href="' . get_bloginfo('rss2_url') . '">' . __('Entries (RSS)') . '</a>', '<a href="' . get_bloginfo('comments_rss2_url') . '">' . __('Comments (RSS)') . '</a>'); ?>
<!-- <?php printf(__('%d queries. %s seconds.'), get_num_queries(), timer_stop(0, 3)); ?> -->
</p>



</div>
</div>


<!-- Gorgeous design by Michael Heilemann - http://binarybonsai.com/kubrick/ -->
<?php /* "Just what do you think you're doing Dave?" */ ?>


<?php wp_footer(); ?>

</body>
</html>
Dodano: 08-09-2013 18:59

Autor: usunięty
Po wgraniu pojawia się komunikat:Brak katalogu z linkami.
Dodano: 09-09-2013 10:25

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
a wgrałeś wszystkie pliki i katalogi z pliku instalacyjnego i na jakim serwerze jest strona

po wgraniu plików, umieszczeniu kodu na WP nie powinno być żadnych problemów - sam mam tak ok 200 stron w systemie i wszystkie aktywowały sie bez problemu
Dodano: 22-11-2014 20:16

Autor: p_milek
Zarejestrowany: 22-11-2014
Postów: 1
Witam.
Proszę o pomoc. Mam strone w joomla i nie mam pojecia gdzie mam wstawić linki do mojej strony zeby zaczelo dzialac. Prosze o pomoc, dodam ze jestem z tego zupelna noga.
Pozdrawiam
Dodano: 23-11-2014 16:32

Autor: neon103
Zarejestrowany: 09-09-2009
Postów: 30
Witaj, nigdy nie miałem styczności ze skryptem Joomla. Myślę, że najlepiej byłoby zadać to pytanie na forum.joomla.pl - są tam osoby, które znają ten skrypt jak własną kieszeń więc powinni pomóc. Kto zna skrypt ten wie w jakich miejscach należy go edytować itp. Ja jedynie mógłbym zgadywać :)
Dodano: 23-11-2014 17:03

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
na joomli możesz dodać skrypt w kilku miejscach - możesz ściągnąć wtyczkę wklejająca kod PHP w panelu bocznym - są różne nazwy kwestia z jakiej korzystasz (np mod_php) - nie wiem z jakiej wersji joomla korzystasz

możesz dodać również w pliku

templates/nazwatemtatki/index.php

tutaj wklejasz kod w miejscu gdzie ma się wyświetlać system

ps
kwestia jaką masz templatke i gdzie chcesz aby system sie wyświetlał
wtedy moge doradzić bardziej w którym miejscu wkleić kod
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1