nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
problemy

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 11-10-2013 13:52

Autor: usunięty
Dostałem maila, że:
":(...) ktoś inny dodał linki w mojej domenie, mimo że
w tej agencji zamówiliśmy frazę "****". Nie można też wykluczyć wrogiego linkowania. Jeżeli linki dodała osoba trzecia, a wszystko na to wskazuje, to jest to wrogie linkowanie i działanie na szkodę naszej firmy.

Dlatego proszę usunąć całkowicie linki do naszej domeny **** z Państwa strony."

Linki pochodzą z gotlinka lub seomatika.
Co mam w takiej sytuacji zrobić?
Dodano: 11-10-2013 18:39

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Witaj,

Należy wiedzieć że każdy właściciel domeny może bez żadnego problemu natychmiast zablokować promowanie domeny w systemie GotLink.pl i SeoMatik.pl - GotLink.pl również zwróci informacje z listą linków prowadzących do naszej domeny wraz z dodatkowymi informacjami.

Chciałbym przestrzec przed nieuczciwym działaniem konkurencji dla danych stron - próbują oni pozyskać informacje w którym systemie dana domena tak skutecznie się promuje. Informacje takie mogą wykorzystać albo do donoszenia do Google bądź w celu rozpoczęcia promowania własnej domeny - lecz cel nam nie jest zanany a w związku z tym iż właściciel może dokonać osobiście ww. działań należy podchodzić z dystansem do tego typu wiadomości i polecać narzędzia systemowe.

Właściciel domeny który zabezpieczy domenę w systemach ma gwarancje że linki nie będą emitowane.

Właściciel zasobów systemowych może w imieniu systemu poprosić o weryfikację własności np. poprzez dodaniu tekstu w ramach domeny o chęci jej zabezpieczenia - przesłanie odnośnika do takiego komunikatu na formularz kontaktowy również spowoduje rozważenie takiej prośby przez Administrację.

ps.
czy masz na myśli kwestie domeny *****niej.pl?
Dodano: 11-10-2013 18:59

Autor: innomedgroup
Zarejestrowany: 22-07-2012
Postów: 3
Stawiamy strony pod Seomatika.
Dostaliśmy maila o takiej treści jak poniżej.

Jak administracja odniesie się do tego?
Osobiście myślę, że są dwie drogi:
1/ Rzeczywiście nieuczciwa konkurencja - wtedy raczej pozew cywilny
2/ Pozycjoner, który robił wyłącznie linkowanie swl . tu już umowa o pozycjonowanie i jej zapisy są wiążace.

Regulamin jest chyba jasny http://www.seomatik.pl/regulations/
8. Właściciele systemu nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikające z niewłaściwego użytkowania systemu oraz wywołane ew. działalnoscią innych użytkowników.

"
A oto treść maila

Domena jakaśtam.pl jest źródłem spamowych linków [typu SEO]do naszego serwisu www.stronapiszącego.pl
np. http://jakaśtam.pl [pozycjonowana fraza]
My o tych linkach nic nie wiemy ani firma, która dla nas pozycjonuje stronę www.stronapiszącego.pl również twierdzi, że nie ma z nimi nic wspólnego.
Jesteśmy obecnie filtrowani w Google -50 pozycji. Spadki w Google nastąpiły
tydzień temu. Od tego czasu zmalała liczba wejść na naszą stronę o ok. 25%.
Spadała liczba rejestrujących się nowych klientów.

Przypuszczamy, że może być to pewien rodzaj cyberataku na naszą stronę www.stronapiszącego.pl i działania związane z nieuczciwą konkurencją.
Rozważamy obecnie poinformowanie organów zajmujących się zwalczanie
cyberprzestępczości (odpowiednia komórka w Komendzie wojewódzkiej w
Miasto Piszącego) lub podjęcie kroków na drodze cywilnoprawnej w przypadku utrzymywania się stanu blokowania naszej strony w Google.pl z której korzysta ponad 95% internautów.

Mamy nadzieję, że strona jakaśtam.pl szybko przestanie uczestniczyć w łańcuchu stron www, które poprzez niechciane SEO linki depozycjonują naszą stronę w Google.pl
Dodano: 11-10-2013 19:55

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jesteśmy w kontakcie z właścicielem tej domeny i ustaliliśmy że:
- domeny które wskazuje częściowo znajdują się w bazie systemu;
- wskazywane linki promujące jego domenę nie znajdują się w systemie;
- jego domena znajduje się już na bezpiecznej liście więc nie ma możliwości dodać linków do tej domeny co nie zostało podważone;
- strony które nadal emitują linki nie uczestniczą w naszych systemach.

ps.
Z tego co zrozumiałem domena była pozycjonowana przez jakąś firmę pozycjonującą która twierdzi że określone linki nie były ich dziełem.

ps2
Pewne jest iż zasoby systemowe nie emitują linków o których jest mowa.
Dodano: 14-10-2013 15:07

Autor: magnesart
Zarejestrowany: 18-09-2009
Postów: 13
Jeśli ktoś uznaje, że linki są szkodliwe, to może skorzystać z disavowa. Strasznie sądem jest bezpodstawne w takiej sytuacji i ostatnią osobą odpowiedzialną za to jest właściciel witryny.
Dodano: 14-10-2013 15:20

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Trafna uwaga - z racji że Google raz twierdzi że linki szkodzić nie mogą innym razem uważa że może być inaczej to być może dla uspokojenia swoich klientów wprowadzili opcję o której mówi magnesart i jeśli ktoś promuje się w Google powinien z niej skorzystać i wyeliminować linki przychodzące promując się np. poprzez reklamę w Google bo innej metody nie ma. A jak widzimy co robi obecnie Google trudno nie odnieść wrażenia że właśnie o takie działanie im chodzi. Oczywiście o ile Google przestało lubić linki wg tylko im wiadomego wzoru to pozostają jeszcze inne wyszukiwarki dla których link to ciągle link :)

http://www.editer.pl/fotka/f24813f6615267f8eb4938323e79e85f_1.jpg

Specyfikacja linkowania:
- nowa domena
- proste frazy dwuczłonowe
- z dodatkowym tekstem wokół anchora wraz z title
- promowana tylko przez SeoMatik.pl
- linkowana tylko strona główna serwisu
- stały powolny przyrost stałych linków 3 linki/24h
- nofollow 5%
- bold 50%
- NW site
- GP

http://www.editer.pl/fotka/a6aed0471d8c760cf5a9e2403df5c265_1.jpg

Wniosek:
- twierdzenie że masowe stosowanie opcji disavow mające źle wpływać na moc zasobów systemowych bądź prowadzić do filtrów pozycjonowanych domen nie może być słuszne;
- twierdzenie że upublicznianie lokalizacji systemowych mające źle wpływać na moc zasobów systemowych bądź prowadzić do filtrów pozycjonowanych domen nie może być słuszne;
- twierdzenie że używanie SWL'i do bezpośredniego promowania serwisów jest niemożliwe nie może być słuszne;
- twierdzenie że używanie SWLi'i do linkowania konkurencji w celu jej zaszkodzenia jest prawdziwe nie może być słuszne.

Słuszny natomiast może być argument iż emitowanie linku promującego nasz serwis pośród setek innych różnych linków na domenie systemowej prowadzi do filtra - dlatego w SeoMatik.pl ilość takich linków to tylko 50 (10 razy mniej niż u konkurencji).
Dodano: 23-06-2014 22:43

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
@magnesart - wyobraź sobie że pomimo tego co piszesz ja byłem wzywany na świadka w takiej właśnie toczącej się sprawie. Rok temu dzwonił do mnie przedstawiciel agencji X reprezentującej klienta X bo na moich stronach (m. in. moich, ale miałem jako jedyny chyba ;) niekryte niekryte who is) w pewnym momencie gotlink wyemitował szkodzącą ilość linków w krótkim czasie.

Tak jak pisałem już na PIO chyba. Depozycjonerzy są na poziomie ciecia spod schodów.
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1