nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
instalacja wordpress

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 31-10-2015 14:30

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
próbowałem dodać kod w stopce tóż przed znacznikiem </body> albo w sidebarze(za pomocą widgetu php - po instalacji wtyczki Php code widget)
niestety pojawia się komunikat "Brak katalogu z linkami"
ma kto s jakie s pomysły?
Dodano: 01-11-2015 10:04

Autor: neon103
Zarejestrowany: 09-09-2009
Postów: 30
Kod wklejałeś w odpowiednie miejsce. Moim zdaniem najprawdopodobniej problem może być po stronie hostingu lub można pokombinować z chmodami.
Dodano: 01-11-2015 16:19

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
Tak do końca to nie wiem czy dałem go w odpowiednie miejsce - umieściłem go pod sam koniec przed znacznikiem </body>. Bo tu ktoś na forum juz podawał miejsce na wklejenie kodu seomatika w pliku footer.php, tylko że u mnie ta stopka ma wogóle inny kod(pewnie ze względu na inny szablon - mój to Crimson Lite wersja 1.2)

Chmodów nie ruszałem a po wgraniu plików mają one 644.
Dodano: 02-11-2015 16:35

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
jak isntalowałeś za pomoca widgetu - pliki systemowe czasami tzreeba dac do katalogu wp-includes

kolejna rzecz jak w 2 miejscach będziesz miał kod na stronie to będzie wyswietlał ci się błąd

odnośnie szablonu - nie znam go ale jeśli ma zakodowane pliki to bez zobaczenia jak wygląda plik footer ciezko będzie coś doradzić
Dodano: 03-11-2015 23:41

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
tak wygląda kod mojej stopki

<?php
/**
* The template for displaying the footer.
*
* Contains the closing of the #content div and all content after
*
* @package Crimson Lite
*/
?>
</div><!-- #inner-content -->
</div><!-- #content -->

<footer id="colophon" class="site-footer" role="contentinfo">
<div id="inner-footer" class="wrap">
<div class="site-info">
<?php do_action( 'crimson_credits' ); ?>
<?php global $themename; $footer_options = get_option($themename.'_footer_settings'); ?>
<?php echo $footer_options['footer_text']; ?>
<p class="credits"><?php crimson_credit_links($footer_options['hide_credits']); ?></p>
</div><!-- .site-info -->
</div><!-- #inner-footer -->
</footer><!-- #colophon -->
</div><!-- #page -->

<?php wp_footer(); ?>

</body>
</html>
Dodano: 04-11-2015 00:02

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
a i hosting to unixstorm org
Dodano: 04-11-2015 12:58

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
nie znam hostingu i nie wiem czy nie blokuje systemu

ale wklejenie kodu do wyswietlania systemu

pomiędzy

<?php wp_footer(); ?>

</body>
</html>

powinno działać, fakt iz system będzie wyswietlał siew stopce na samym dole, ale jeśli zadziała wtedy mozna szukac innego miejsca
Dodano: 05-11-2015 10:28

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
własnie tam wklejam kod instalacyjny i po aktywacji(naciskam link "nieaktywna" w panelu z serwisami) dalej mam ten sam komunikat

również w to miejsce dałem inny kod: <br><br>fafa<br> i też tego nie pokazuje na stronie

niedawno instalowałem tez wtyczke super cache zeby wyczyscic cache(bo instalowałem seopilota - ten system zainstalowałem z powodzeniem) i może jakies cache zostały

napisze do unixstorm moze oni cos wymysla
Dodano: 05-11-2015 12:21

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
jaka macie wersje php na swoich serwerach? dostałem odpowiedź z hostingu zebym sprawdzil czy wymagania spełniłem(np. poprawna wersja php) ja mam wersje php 5.3, a do wyboru mam jeszcze 5.2 5.4 5.5 i 5.6
reszte chyba dobrze zrobiłem bo pliki wgrałem do katalogu public_html, a z chmodami niczego nie ruszałem i są na 644
Dodano: 05-11-2015 14:28

Autor: sttorm
Zarejestrowany: 17-09-2009
Postów: 106
jak na wp instalowałeś wtyczke cache jakąkolwiek

sprawdz htacess - i usun odwołanie do cache oraz usun pliki wtyczki oraz na serwerze w katalogu wp-content usun pozostawione pliki przez wtyczke

przy tej wtyczce (nie wiem czy wszystkich ale chyba większości) system nie będzie działać
Dodano: 05-11-2015 16:46

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
dalej nic nie idzie

w htacces nie zauwazyłem odwołania a tak wygląda kod

<IfModule mod_fcgid.c>
<FilesMatch "\.php$">
SetHandler fcgid-script
FCGIWrapper '/usr/local/safe-bin/fcgid56.sh /usr/local/directadmin/data/users/majki00/php/mojastrona.pl.ini -d mail.log="/home/majki00/.php/php-mail.log"' .php
Options +ExecCGI
</FilesMatch>
</IfModule>

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress


wtyczke cache skasowałem i pliki w wp-content też(zostały foldery: languages, plugins, themes, upgrade, uploads i plik index.php) jeszcze miałem wtyczke hello dolly(była wyłączona) ale na wszelki wypadek ja skasowałem.... próbowałem aktywować na wszystkich wersjach php i nic;/
Dodano: 05-11-2015 19:24

Autor: majki00
Zarejestrowany: 29-10-2015
Postów: 11
ale ze mnie głupek:) ja wgrałem tylko 2 pliki, a w podobnym temacie doczytałem że trzeba było wgrac jeszcze katalog(w sumie jest pusty wiec kto by pomyslal ze to trzeba wgrywac:) i go wgrałem:) dzięki za pomoc i poświęcony czas
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1