nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pomoc
Ograniczona liczba podstron widocznych przez system vs liczba podstron zaindeksowanych w wyszukiwarkach

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 04-07-2010 21:29

Autor: usunięty
To mój pierwszy post, więc na wstępie witam adminów SEOMATIK.PL.

Dodałem dwa naprawdę porządne serwisy do SEOMATIK'a,
ID: 118800 oraz 118635.
Nie rozumiem, dlaczego system widzi tylko po równe 100 podstron z każdego serwisu (w guglu zaindeksowane kilka tysięcy).

To moje początki w SEOMATIK'u. I przyznam, trochę rozczarował mnie poziom wielu stron, które w SWL ze stałymi linkami powinny być czymś lepszym, aniżeli wygenerowanym mieszarkami słów badziewiem. Jako, że to SWL ze stałymi linkami, spodziewałem się, że dba się tu o jakość dodawanych stron.

Pytanie, czy Admini rozważają rozbicie dodawanych stron na dwie grupy (zwykłe i te wiarygodniejsze z punktu widzenia google - trochę jak w Statlinku, gdzie są strony zwykłe i Gold)?
Dodano: 04-07-2010 22:29

Autor: ewupl
Zarejestrowany: 04-07-2010
Postów: 3
Co do rozbijania i zasobów rzeczywiście jest on lekko słaby ale w stosunku do innych zasobów możesz banować całą stronę - niestety jest to trochę pracy ale jak sporo osób zbanuje stronę to nie będzie się opłacało takich zasobów dodawać do systemu.
Dodano: 04-07-2010 23:00

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Co do banowania... procent użytkowników banujących cokolwiek systematycznie spada - wydaje się to potwierdzać fakt że ocena stron po wyglądzie nie jest dobra metodą oceny ale również utwierdza nas to w przekonaniu, że prawie wszyscy użytkownicy zdają się na algorytmy systemu...

@Jaca, zgadza się to co piszesz, ale chyba nie sądzisz że dwie całkowicie odmienne strony pod względem parametrów otrzymują taką samą ilość punktów - jeden użytkownik w celu otrzymania 100k pkt doda tylko 5 serwisów a innemu będzie mało 30, jeden doda swoje 5 serwisów raz, a drugi w celu utrzymania punktów musi te 30 stron dodawać co miesiąc - a więc tak jak widzisz, pewne myślenie może być błędne - bo system dopuszcza strony z dużym zakresem parametrów lecz w każdym przypadku zakres punktacji może być olbrzymi. Oczywiście najbardziej opłacalne jest tworzenie stron o dużym site, z wysokim PR z małą ilością linków wychodzących a z dużą ilością BL.

P.s.
Zapoznaj się z zasadami bonusów a szczególnie z Bonus Site & Bonus Link
Dodano: 19-09-2010 22:57

Autor: krzesieg
Zarejestrowany: 08-08-2010
Postów: 28
nie bardzo rozumiem, czyli dodając stronę z 200 lub 2000 zaindeksowanymi stronami w google osiagniemy ten sam efekt??
Tez mam zaindeksowane tylko 100 podstron mimo ze google indeksuje kilkakrotnie wiecej. Takie postepowanie zacheca do wstawania 30-podstronowego zaplecza zamiast wartościowych serwisów po kilkaset podstron.
Dodano: 19-09-2010 23:55

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Jeśli wolisz otrzymać punktacje za bezwartościową stronę z 30 podstronami zamiast za wartościowy serwis z tysiącami podstron to oczywiście Twój wybór (czy wolisz dostać punktów 200 czy 20000) - więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o zachęcaniu do tworzenia stron z których uzyskasz niewiele...

Podstawowe informacje o systemie znajdują się w dziale news, gorąco zachęcamy w pierwszej kolejności do zapoznania się z nimi a później dopiero do wypowiadania się na tematy które są jasno wyjaśnione.
Dodano: 20-09-2010 08:59

Autor: krzesieg
Zarejestrowany: 08-08-2010
Postów: 28
zostałem żle zrozumiany, to co piszesz jest oczywiste.
Mi chodzi o to ze skoro dodałem stronę z 251 zaindeksowanymi podstronami w google a seomatik indeksuje tylko 100 to identyczny efekt osiagne dodajac "duza zapleczowke" z 100 stronami zaindeksowanymi w google skoro system zalicza i tak tylko 100 podstron - pozostale 151 podstron mi sie "marnuje". Czy 100 podstron to limit naliczania ilosci podstron na 1 serwis?
Mam nadzieje ze teraz zostalem dobrze zrozumiany.
Dodano: 20-09-2010 10:35

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Zostałeś dobrze zrozumiany, system punktuje do site 10000.
Dodano: 20-09-2010 21:04

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Za 100 podstron jest naliczana podstawowa punktacja za serwis. Za site dostaje się dodatkowy bonus. Bonus stażowy też jest zależny od site, bo nie można go dostać więcej niż site (ale i tak max 1500 z tego co pamiętam).
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1