nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Pozycjonowanie
Gwałtowny spadek PR do 0

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 25-10-2010 14:59

Autor: usunięty
Zauważyłem dzisiaj że dość znacząco (bo do zera) spadł mi PR jednej strony (z 2 do 0), google pozyccjonuje tak jak dawniej. Wyczytałem, że może to być ręczna kara za dużą ilość linków wychodzących. Teraz mam pytanie, czy 5 linków na stronę to tak naprawdę dużo, aby zasłużyć na jakąś karę ? Da się to jakoś odwrócić i co robić aby uniknąć takich sytuacji?
Dodano: 25-10-2010 15:40

Autor: seomat
Zarejestrowany: 02-01-2010
Postów: 17
Za ilość linków wychodzących? Popatrz ile takich linków mają różnego rodzaju blogi i jakoś trzymają PR.
Dodano: 25-10-2010 15:46

Autor: usunięty
Tak było w temacie na PIO. Najczęstsza przyczyna, ręczna redukcja, spowodowana zgłoszeniem strony do ekipy Google. Najczęściej za linki wychodzące. Tyle udało mi się znaleźć dlatego pytam też tu...
Dodano: 25-10-2010 20:25

Autor: seomat
Zarejestrowany: 02-01-2010
Postów: 17
Wątpie, żeby ktoś w Google zajamował się takimi pierdołami jak zerowanie PR ręcznie;)

Jak strona jest dobrze linkowana to może to tylko przypadek. W sumie można tylko gdybać - ja bym się tym nie przejmował i dalej linkował itd., chyba że zależy Ci na PR pod SWL.
Dodano: 26-10-2010 10:20

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Witam!
Jak wiemy google dla nas userów aktualizuje pasek PR raz na 3-4 mce. Jeśli była aktualizacja PR (czego nie wiem), to na podstawie aktualnej ilości linków przychodzących do strony i liczby wychodzących google wylicza PR. Byc może właśnie teraz stosunek linków przychodzących do Twojej strony w stosunku do wychodzących jest taki że PR spadł. Aby z tego wybrnąc:
a) możesz usunąc wychodzace linki ze strony
b) jeśli tego nie możesz to musisz przywalic linków przychodzących
...i za 3-4 mce może wskoczy Ci PR.
Nie wiem czy ten Twój spadek związany był z przeliczeniem PR w google dla userów, ale jak nie z tym to z czym innnym?

Pozdrawiam!
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1