nowe zasady dotyczące cookies

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki „cookies”. Używamy ich, aby wyświetlić Ci treści, które są dla Ciebie naistotniejsze.
Pliki te zapewniają optymalne działanie serwisu, jeśli jednak zechcesz zrezygnować z ich używania, możesz to zrobić w kazdej chwili.

dowiedz się więcej...
pl en

Forum :: Seomatik.pl

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź może ktoś miał podobny problem, skorzystaj z wyszukiwarki.

Forum Seomatik.pl :: Propozycje zmian
Nie umiszczaj żadnego linku na stronach TEGO użytkownika

Użytkownik / data Treść wątku
Dodano: 14-04-2010 14:36

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Dobre podejście, chociaż spam spamowi nierówny. Sam ma trochę spamów, które mają PR>0 ,a jak się przekonałem w koncie google - strony które uznawałem za mega spam google uznało za źródło linków do mojej głównej pozycjonowanej strony. Jest to paradoksalne, ale roboty google inaczej oceniają niż ludzie. Np człowiek patrzy na wygląd i jak strona jest słaba z wyglądu, do tego ma taką sobie treść to wg człowieka jest to bezwartościowe. Natomiast google patrzy czy nie ma przede wszystkim duplicate content (chociaż i duplikaty indeksuje z tego co czytałem na forach). Seomatik jest dobrze nastrojonym systemem. Jak coś poleci z google to leci też z seomatika. Pamiętam jak SMA pisał po paru miesiącach od startu systemu, że blokowanie domen nie jest takie ważne, bo gdy strona poleci z google to wypada najpóxniej po 15 dniach z seomatika - więc punkty są zwracane. A uzytkownicy którzy wg swojej oceny poblokowali dany spam, sami sobie szkodzą bo zamykają sobie linki z kolejnych domen, innych IP, itd.

Pamiętajcie że google nie kara za linki ze spamu do Waszych stron. Google kara gdy wasze stronylinkują do spamu (ale takiego spamu, który jest uznany przez google za spam - nie przez Was).

Zgadza się?

Proponuję zrobić coś idącego dalej w stosunku do karania za strony z dużą ilością linków wychodzących. Obecnie cięcia punktów są gdy ilość linków wychodzących jest większa niż 34. to zróbcie tak, że za strony gdzie ilość linków wychodzących poniżej np. 30, czy 20 są dodatkowe punkty. Może to zachęci spamerów, aby nie dodawali tego samego zaplecza do wielu systemów (w tym mnie :). Wiadomo mniej linków wychodzących = większa szansa na podwyższenie PR - nieważne czy spam czy nie , jak dostanie PR>0 to tacy narzekacze jak w tym temacie chyba przestaną narzekać na "spam".
Dodano: 14-04-2010 16:24

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Wyjąłeś mi słowa z ust.
Natomiast co do linków wychodzących oczywiście będą jeszcze kolejne posunięcia :)
Dodano: 14-04-2010 17:52

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Nie każdy zna się tak samo. Ci co kupują punkty mają prawo narzekać na słabą jakość stron w systemie (i właśnie tak robią). Natomiast Ci co sami budują zaplecza (w tym spam) i pozycjonują swoje strony (ew. wynajmują innym punkty) nie narzekają.

Ja np. mimo zdania w którejś wypowiedzi powyżej widzę dużą skuteczność seomatika. Po tym jak zacząłem pozycjonować swoją stronę seomatikiem, to wreszcie pozycje przestały tak drastycznie skakać (raz 50, raz w TOP10) - teraz są na stałe mniej więcej w TOP20 i zwiększyłem ilośc linków.

Pamiętajcie że system oprócz linków gwarantowanych daje także linki bonusowe. Jak zablokujecie linki z danej domeny to owszem usunęliście link z podstrony, która Wam się nie podobała, ale także w ten sposób zablokowaliście linki bonusowe z całej tej domeny. A google boty często zamiast znaleźć link który dostaliście jako gwarantowany, to znajduje właśnie te bonusowe (których jest więcej niż 1 - moje pytanie jak dostanę 1 link gwarantowany, to ile dostaję bonusowych, od czego to zależy) ?
Dodano: 14-04-2010 22:59

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Ogólnie jestem pod wrażeniem wyjaśnień :)

Site/100=ilość linków bonusowych
Dodano: 16-04-2010 17:58

Autor: punkty
Zarejestrowany: 15-09-2009
Postów: 10
Podlinkowywyjcie podstrony z waszymi linkami z seomatik np. Gotlinkiem bądz jakas inna formą rotacji. A bedziecie mieli duzego kopa.
Dodano: 16-04-2010 19:53

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
Oczywiście można to wykonać przy użyciu opcji eksportu lokalizacji :)
Dodano: 21-04-2010 01:33

Autor: bioptak
Zarejestrowany: 29-09-2009
Postów: 130
Pożycz punktów ;) oddam za miesiąc ;)
Dodano: 23-07-2010 13:52

Autor: usunięty
fajnie, system jest dobry bo statyczny ale brakuje mi opcji usuń i nigdy nie zamieszczaj moich linków w tej domenie, nic nie daje że zablokuje 10 subdomenę music store
Dodano: 23-07-2010 21:23

Autor: SMA
Zarejestrowany: 04-09-2009
Postów: 906
To nadaj maskę dla domeny głównej tych subdomen i więcej tam nie zostanie przydzielony link :)
Dodano: 06-09-2010 22:54

Autor: usunięty
no i teraz jestem zadowolony :) Brawo dla Admina. Częściej te aktualizacje punktów :D Bo specjalnie dla Seomatika posprzątałem moje zaplecza z nie potrzebnych linków wychodzących :)
Aby móc pisać na forum należy się zalogować.
1 2